Скільки отримали і на що витрачали бюджетні гроші Вінниці в 2018 році. 

budjet

Сьогодні, 22 листопада під час засідання Виконавчого комітету Вінницької міської ради презентували інформацію про доходи та видатки міського бюджету за перші дев’ять місяців 2018 року.

Як повідомила директор Департаменту фінансів Наталія Луценко, за перші дев’ять місяців доходи загального та спеціального фонду бюджету зросли на 16,4% з 3 мільярдів 20 мільйонів гривень до 3 мільярдів 516 мільйонів.

ДОХОДИ

Зокрема це відбулося за рахунок зростання надходжень за рахунок податків на доходи фізичних осіб: їх стало більше на 30,4%. Пані Луценко зазначила, що це пов’язано зокрема з підвищенням мінімальної заробітної платні. Таким чином вдалося отримати понад мільярд гривень.

Окрім того в 2,4 рази збільшилися надходження за рахунок акцизного податку на виготовлене в Україні, та імпортоване пальне. Вони дали бюджету понад 70 мільйонів гривень.

Ще 184 мільйони вдалося отримати за рахунок плати за землю: доходи в цій частині зросли на 19%.

Збільшилися надходження по єдиному податку: зростання зафіксоване на рівні майже 25% і сума за дев’ять місяців склала понад 282 мільйони гривень.

Податки на нерухоме майно дали казні міста майже 38 мільйонів, зрісши в 1,4 рази.

Плата за надання адміністративних послуг поповнили міську скарбницю на понад 30 мільйонів гривень. Тут зафіксоване зростання на 27%: як пояснила доповідачка, переважно за рахунок сплати громадян за оформлення закордонних паспортів та за оформлення транспортних засобів.

Бюджет розвитку Вінниці зріс на 23% і склав понад 62 мільйони гривень.

ВИДАТКИ

Видатки загального і спеціального фондів міського бюджету зросли майже на 7% і склали 3 мільярди 297 мільйонів гривень.

Найбільше витрат пов’язані з фінансуванням програм по соціальному захисту, освіті та охороні здоров’я.

Так, соцзахист “з’їв” понад 870 мільйонів гривень: на цю галузь видатки, до речі, скоротилися на понад 12%. Витрати на освіту зросли на майже 21% і склали понад 764 мільйони гривень. Ще на 4% зросли видатки на охорону здоров’я: сума становить понад 286 мільйони гривень.

На заробітні плати в галузі освіти бюджет витратив понад 628 мільйонів (на 23% більше), в охороні здоров’я – понад 210 мільйонів (зростання на майже 11%), в галузі культури та мистецтва – понад 13 мільйонів (зростання на понад 12%).

Видатки на зарплати у галузі соцзахисту зросли до майже 13 мільйонів (на 27%), у фізичній культурі та спорті – до майже 12 мільйонів (на 24%).

Витрати на утримання ЖКГ склали 195 мільйонів гривень – це на 64% більше, ніж минулого року.

Левову частку цих видатків забирає благоустрій міста – понад 151 мільйон.

Транспортна галузь “витягнула” з бюджету понад 138 мільйонів – це в півтора рази більше, ніж минулого року. Як повідомила п. Луценко, таке зростання витрат пов’язане зокрема із запровадженням автоматизованої системи проїзду в громадському транспорті.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована