Терміново: Володимир Гройсман жорстко звернувся до Уряду через високу смертність від COVID

140763143_1414960288672881_4807574734701699540_n

«Щодня Україна втрачає через коронавірус 400 людей. Щомісяця — це 12 тисяч життів. Це — чисельність населення невеликого містечка. Це величезне горе для українських родин, для нас з вами,» — йдеться у зверненні Володимира Гройсмана, розміщенному офіційних сторінках політика у соцмережах.

«Я можу перелічити в яких населених пунктах живе приблизно дванадцять тисяч людей. Це Щастя — Луганська область, Гнівань — Вінницька область, Городня — Чернігівська область, Кам’янка — Черкаська область, Жданівка — Донецька область. Я можу перераховувати, що ми в місяць втрачаємо один із таких, за кількістю населення, населених пунктів. Це абсолютно неприпустимо.»

За словами Гройсмана, за рік панування пандемії, Україна виявилась абсолютно неготовою. Капанія з вакцинації провалена і Україна опинилась на межі закриття для цивілізованого світу.

«Тому я вимагаю надзвичайного засідання Уряду, для того, щоб були прийняті всі абсолютно рішення і людям був презентований план. Не тільки записатись в  «Дію» і стати в чергу на вакцинацію, а чітко розуміти, хто і коли буде вакцинований. Зняти всі обмеження на вакцинацію, щоб всі українці, які стоять в чергах і хочуть вакцинуватись — могли вакцинуватись. Але для цього нам потрібно мільйони вакцин, які ви, Уряд, маєте забезпечити для України. Це ваш обов’язок, як і обов’язок Урядів інших країн, які вже досягли мільйонних вакцинацій і захистили своїх громадян. Ми не маємо часу чекати. Бо кожен день приносить нам величезні втрати. І Уряд має діяти абсолютно чітко. Якщо Уряд не здатний діяти, то треба негайно скликати Раду національної безпеки й оборони,» — йдеться у зверенні Володимира Гройсмана. 

«Закликаю всіх діяти, діяти негайно, у тому числі українських політиків, які сьогодні сидять у Парламенті. Ваша справа не тільки говорити з трибуни Верховної Ради, а й діяти, приймати рішення, вимагати виконання цих рішень. Це обов’язок кожного народного депутата, незалежно від його фракції. Що залежить від нас з вами, від громадян, доки вони будуть робити те, що повинні були б зробити як мінімум півроку тому — ми маємо захищати самі себе. Я прошу вас і закликаю: по-перше, не бійтесь вакцинації, якщо є можливість — вакцинуйтесь, по-друге, носіть маски, по-третє — тримайте дистанцію, бережіть себе і своїх близьких. У нас іншого немає виходу. І давайте разом зупинимо цю пандемію, цей COVID — 19″.

snimok-ekrana-2021-04-05-v-09-03-13