Що бажають бачити вінничани у колишній «Росії»?

rashiya

У Вінниці залишаються кілька монументальних будівель радянського періоду, які не знайшли свого місця у сьогоденні. Серед таких недобудова на території колишнього «Терміналу», що передана судовій адміністрації, і «гордість 1980-их» — кінотеатр «Росія», фасад якого нині прикрашає напис «Де». Для будівлі, що потрохи руйнується, міськрада шукає інвестора, який запропонував би оптимальне бачення майбутнього для споруди над Південним Бугом.

Об тему майбутнього «Росії» свого часу «поламали списи» десятки ініціативних вінничан і гостей міста, зокрема чиновників і архітекторів. Що тільки не пропонувалося зробити на великій ділянці між вулицями Соборної і Магістрацькою – від «громадського простору» до торгівельно-офісного центру. У мерії кажуть, що реальних пропозицій не поступало, а з міської скарбниці гроші на реконструкцію виділяти немає сенсу. Тому всі чекають…

Звісно, коли з’явиться той, хто погодиться витратити кругленьку суму, він має узгодити з владою свій проект, «пройти» громадські слухання та інші процедури. І не факт, що його бачення співпадатиме зі світоглядом активної частини вінничан. Інвестор має думати про рентабельність об’єкту, а містян більш турбують власні «некомерційні» забаганки.

У групі «Дизайн міського середовища Вінниці» у Facebook йде опитування учасників щодо забаганок. За добу чітко проглядається тенденція. Так, вже 87 містян підтримали ідею створення у колишній «Росії» центру сучасного мистецтва зі скульптурним парком на схилах. За відтворення там кінозалу проголосували 21 вінничанин, за дельфінарій – 19. Ідея створення коворкінгу знайшла підтримку у п’ятьох, а підприємства з пошиття взуття – двох учасників групи.

Ініціатор опитування Ігор Чепугов у коментарях зазначив, що розмовляє з потенційним інвестором, а думка вінничан нібито важлива як елемент діалогу.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована