Шахраї Вінниччини на продажу не існуючих масок та антисептиків вже заробили понад 10 тисяч гривень

4aa0e9029d8ea8fee5f3c92981cc9778_5e7313b93b210

На Вінниччині з початку карантинних заходів до поліції надійшло шість звернень від мешканців області, які стали жертвами інтернет-шахраїв. Про це повідомляє відділ комунікації ГУНП у Вінницькій області. Загалом люди перерахували на рахунки «спритників» понад 10,5 тисяч гривень за маски та антисептики, яких так і не отримали.

У поліції зазначають, що попри зниження загального рівня злочинності під час карантину на території міста та області, кількість шахрайств збільшилась. Так, за інформацією управління карного розшуку обласного главку поліції, за три місяці 2019 року поліцією зареєстровано 388 шахрайств.  За аналогічний період цього року – вже 451.

Воно й не дивно, адже люди почали більше купувати товари дистанційно — через інтернет. До того ж, зріс попит на захисні маски, рукавички, антисептики. Цим і користуються інтернет-шахраї.

Із початку карантину офіційно до поліції з заявами про вчинення шахрайських дій звернулись 6 мешканців Вінниці та області.  Усі вони за оголошеннями намагались придбати собі та своїм рідним засоби індивідуального захисту, переважно захисні маски, у результаті чого залишились і без товару, і без грошей. На рахунки шахраїв потерпілі переказали понад 10 500 гривень.

«Закликаємо громадян користуватися тільки перевіреними онлайн-платформами. Перед тим, як купувати товар у інтернеті та месенджерах, поцікавтеся відгуками клієнтів, які вже скористалися послугами цього продавця. Не здійснюйте передоплату, оплачуйте замовлений товар лише  накладеним платежем.  У такий спосіб у вас буде можливість переконатися,  що  ви отримали саме замовлений товар, а у зловмисників не залишиться шансів заволодіти вашими коштами», — наголошують у поліції.