Сесія Вінницької облради розподілить майже 461 мільйон з обласного бюджету

sesiya-onlajn1
Вінницька облрада на позачерговій сесії, яка проходить у режимі відеоконференції, розподілить 460,9 млн грн із загального та спеціального фондів обласного бюджету.

Про це повідомили в управлінні аналітично-інформаційної роботи облради.

«Згідно з розпорядженням керівництва обласної ради, з огляду на карантинні обмеження через епідемію коронавірусу пленарне засідання позачергової 43-ї сесії обласної ради 7 скликання проходить у режимі відеоконференції (дистанційного засідання). Задля цього затверджено спеціальний порядок проведення сесії у такому форматі», — поінформували в управлінні.

Зазначається, що участь у сесії беруть 60 із 84 депутатів. На сайті облради проводиться трансляція пленарного засідання.

Читайте також: У Вінниці великодніх вихідних обмежать рух громадського транспорту

В управлінні аналітично-інформаційної роботи Вінницької облради розповіли, що головне питання порядку денного — внесення змін до обласного бюджету на 2020 рік. Депутати мають розподілити 460,9 млн грн із загального та спеціального фондів обласного бюджету. Основну частину видатків планується спрямувати на медичну галузь, аби уможливити оперативне використання коштів на потреби, пов’язані із боротьбою з коронавірусом.

Депутати Вінницької облради не затверджуватимуть поки обласні доплати медикам, які борються з коронавірусом. Це питання пропонувалося розглянути депутатам, але його не внесли в порядок денний позачергової сесії Вінницької облради.

Зняти питання рекомендував голова бюджетної комісії облради Геннадій Мазур. Як він пояснив – щоб уникнути дубляжу доплат, котрі передбачив чинний Кабмін у змінах до Держбюджету.

– Я знімаю питання дубляжу. Постановою Кабінету Міністрів №246 передбачена доплата лікарям 300% посадового окладу. Якщо ще ми забезпечимо ці доплати, то це будуть дуже великі кошти – близько 22 тисяч на лікаря, – пояснив Геннадій Мазур. – Якщо Уряд не забезпечить ці доплати, ми завжди можемо це зробити і підтримати наших медиків.

За словами голови бюджетної комісії облради, на сьогодні з держбюджету не виплачено ні копійки на обіцяні доплати для медиків. Натомість з Вінницького обласного бюджету доплати за березень забезпечили двом закладам: обласній дитячій інфекційній лікарні та Вінницькому центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Тепер Геннадій Мазур пропонує почекати і подивитися, чи будуть виплачені ці доплати з держбюджету за результатами квітня місяця.