Сергій Моргунов привітав молодь з Міжнародним днем студента

моргунов

Міський голова Вінниці привітав молодь з Міжнародним днем студента “Разом з вами ми змінюємо Вінницю і Україну”, – зазначив він.

“Вінниця – справжнє студентське місто: молоде, динамічне, сучасне. Більше 45 тисяч студентів навчаються у вінницьких вишах. Це енергійні хлопці і дівчата, ідеї яких часто приємно вражають. Мені подобається, коли у молоді горять очі – всупереч викликам. Разом з вами ми змінюємо Вінницю і Україну. Вітаю з вашим днем і нехай студентські роки запам’ятаються цікавими і яскравими подіями! Успіхів!”.

126034680_1793888127428942_8997272394760689837_o

17 листопада в Україні та світі відзначають Міжнародний день студента.

На День студента прийнято організовувати різноманітні конференції та семінари на тему розвитку студентського самоврядування. Через пандемію Covid-19 цьогорічне святкування обмежили у більшості країн.

В Україні День студента відзначають двічі на рік: сьогодні, а також у Тетянин день 25 січня.

 

Історія свята бере початок в окупованій нацистами Празі. Тисячі студентів та їхніх викладачів вийшли на вулиці міста на честь річниці утворення Чехословацької держави. Війська Гітлера розігнали демонстрацію та убили учасника мітингу студента-медика Яна Оплетала. Його похорони перетворилися на акцію протесту проти окупації, у якій взяли участь тисячі людей. Нацисти заарештували десятки демонстрантів, а вранці 17 листопада оточили студентські гуртожитки. Понад 1,2 тис. студентів арештували й вислали в концтабори. 9 лідерів студентських організацій розстріляли.

1941 року в Лондоні відбулася Міжнародна зустріч студентів проти нацизму, під час якої чехословацький комуніст Отто Шлінген висунув пропозицію щорічно 17 листопада відзначати День студента на честь загиблих. Відтоді в багатьох країнах відзначають це свято. Сучасні чеські студенти отримали офіційний дозвіл на проведення мітингу.

Міжнародний день студента в Україні офіційно встановили указом президента Леоніда Кучми від 16 червня 1999-го.

 

У Празі 17 листопада 1989-го поліція розігнала студентську демонстрацію, приурочену до 50-ї річниці розправи нацистів над чеськими студентами. Дії чеської влади тоді спровокували хвилю протестів по всій Чехословаччині. Вони вилилися в Оксамитову революцію, що привела до падіння комуністичного режиму.