Семеро кандидатів у нардепи з Настею Приходько та кілька десятків активістів пікетували поліцію у Вінниці через вбивство соратника Гриценка

ubili

Майже дві години тривав сьогодні пікет під Головним управлінням Нацполіції у Вінницькій області: кілька десятків активістів та представників політичних партій вимагали покарати Сергія Пивовара – поліцейського, якого підозрюють у побитті активіста партії «Громадянська позиція» Олександра Комарніцького. Потерпілий 23 червня помер, не вийшовши з коми.

Очікувано на акцію протесту прийшли однопартійці загиблого чоловіка, представники інших партій та громадських організацій. Серед кількох десятків пікетувальників можна було нарахувати семеро «впізнаваних» кандидатів у народні депутати – як уже зареєстрованих, так і потенційних – тих, хто заявляв про свою участь у виборах.

Це, зокрема, Юрій Павленко («Хорт»), він же – модератор та один з організаторів пікету, кандидати із виборчого списку «Громадянської позиції» Володимир Воловодюк та Валерій Сікоренко, самовисуванка Світлана Бевз, потенційні кандидати – Валерій Скрипченко від «Свободи» та Людмила Щербаківська від «Батьківщини». Від цієї ж партії на виори йде і відома співачка Анастасія Приходько – її також «доля занесла» на пікет поліції у Вінниці.

Серед вимог учасників акції протесту – невідворотне покарання як самого підозрюваного поліцейського, так і всього керівництва поліції області та міста і навіть – звільнення генпрокурора Юрія Луценка, міністра МВС Арсена Авакова. До списку вінницьких посадовців, яких, на думку пікетувальників, негайно слід звільнити, додали прокурора області В’ячеслава Соколового та начальника Вінницької міської поліції Сергія Синявського.

До мітингарів вийшов полковник Руслан Мороз, якого сьогодні голова Нацполіції Сергій Князєв призначив в.о. начальника поліції Вінниччини. Перед тим, як дати йому мікрофон, загально відомий у Вінниці активіст Валерій Палій одразу ж попередив, що вимагатиме звіту пана Мороза про те, що він зробить для розслідування як злочину, через який, власне, й зібрався пікет, так й інших:

«І про викрадення пам’ятника Шевченку! І заодно зразу прошу сказати: хто мене вдарив по голові 23 лютого 2018 року, коли я охороняв пам’ятник Шевченка? Вдарив мене працівник Національної поліції, не муніципальної! Є кримінальне провадження через суд порушене. Чому немає відповідального?» — запитав пан Палій.

Руслан Мороз висловив співчуття родині вбитого Сергія Комарніцького:

«Я також прошу пробачення за нашого працівника, з вини якого загинула людина. Щодо об’єктивного і неупередженого розслідування, то сподіваюся, що найближчим часом результати кримінального провадження за даною подією будуть відомі всім громадянам України, тому ніхто не збирається чогось приховувати чи применшити провину працівника поліції».

Стосовно ж інших «злочинів», які так цікавлять Валерія Палія, то єдине, що пообіцяв новий виконувач обов’язків начальника обласної поліції: він ініціює перевірку усіх заяв, що надійшли до поліції зі скаргами на роботу правоохоронців. Нагадаємо, розслідування провадження по Пивовару веде ДБР.

 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована