Рішення про перехід в ПЦУ на Вінниччині прийняло вже понад 60 парафій, – голова ОДА

cerkva

Понад шість десятків релігійних громад на Вінниччині вже прийняли рішення перейти до іншої парафії з моменту отримання Україною томосу. Про це сьогодні на прес-конференції заявив голова Вінницької ОДА Валерій Коровій.

За словами Коровія, днями він мав зустріч з цього приводу з представниками Московського патріархату, які просили в очільника ОДА вплинути на ситуацію з переходами вірян з однієї церкви до іншої. Зокрема посадовець повідомив, що священики церкви, яка пов’язана з країною-агресором, скаржилися на участь місцевих депутатів у зборах релігійних громад на Вінниччині.

Ці священики звикли перебувати в зоні внутрішнього комфорту. Томос його порушив. А я їм просто сказав дуже прості речі: от ви до мене прийшли з претензіями, але ви повинні зрозуміти одну річ, що так, як було раніше – воно вже не буде. Я не можу створити комфорт, щоб до вас знову пішли люди в храм. Зрозуміло, що кількість людей, які ходять в ті храми – різко впала і вона буде падати. Вони звикли до уваги журналістів, чиновників, а зараз на них зовсім по-іншому дивляться, – сказав голова ОДА

Валерій Коровій повідомив, що сприймає процес надання Томосу як “охрещення України”. “От народилося дитя в 1991 році, але було не хрещене. А зараз його охрестили.

Окрім того посадовець спростував інформацію, подану раніше в деяких ЗМІ, нібито священослужителі очікували зустріч з головою ОДА в приймальні близько трьох годин. За словами Валерія Коровія, зустріч відбулася в призначений час.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована