Прояви антисемітизму і розпалювання міжнаціональної ворожнечі у Вінниці — дослідить ОБСЄ

obse

Спостерігачі Місії ОБСЄ досліджують міжконфесійну та міжнаціональну ситуацію на Вінниччині. Перша зустріч з представниками Місії відбулась 1 лютого у Центрі національних культур Вінниччини. Вінницьку область представляв начальник управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації Ігор Салецький. Спеціальну Моніторингову Місію ОБСЄ представляли спостерігачі Деян Георгієвскі, Ален Рашліч та Божеску Маріано.

Як повідомляє Департамент ЗМІ Вінницької облдержадміністрації, члени Моніторингової Місії проінформували, що їх діяльність направлена на спостереження ситуації в нашій державі. Працюють вони на усій території Україні.

 

Візит  спостерігачів місії ОБСЄ до м. Вінниці відбувся з метою ознайомлення зі станом міжрелігійної та міжнаціональної ситуації в регіоні, методами і формами співпраці органів державної влади з релігійними організаціями та національними спільнотами. За інформацією Деяна Георгієвскі, представниками ОБЄС постійно проводиться моніторинг засобів масової інформації, з яких встановлено, що Вінниччина, порівняно з іншими областями, має один із  найвищих рівнів толерантності.

В ході спілкування, Ігор Салецький презентував гостям механізми взаємодії органів державної влади Вінниччини з релігійними організаціями та національними спільнотами, а також  поінформував про кількісний склад та мережу діючих в області релігійних організацій та національних спільнот їх співвідношення із іншими регіонами та Україною загалом.

Головне завданням органів державної влади Вінниччини -забезпечити комфортне функціонування релігійних організацій усіх конфесій та етнічних спільнот. Ми спільно  шукаємо форми комунікації задля зближення, а не поглиблення тих ліній, що розділяють, – підкреслив Ігор Салецький. — Вінниччина у питаннях як церковних правовідносин, так і національно-культурних взаємин показує суспільству приклад завдяки постійному діалогу, який продовжує досить інтенсивно розвиватися для налагодження безпосередніх зв’язків і контактів між представниками різних конфесійних і національних інституцій, так і у формі особистісного,  неформального спілкування і обміну думками.

 

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні розпочала діяти з 2014 року. Це неозброєна цивільна місія, яка працює  24 години на добу, 7 днів на тиждень у всіх регіонах України. Її основні завдання – це неупереджено і об’єктивно спостерігати та звітувати про ситуацію в Україні, а також сприяти діалогу між усіма сторонами конфлікту.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована