Прокурор хоче подвоїти термін покарання для Хорта

hort-sud

У Апеляційному суді Вінницької області оголошено перерву під час розгляду апеляційної скарги адвокатів Павленка до 30 листопада, повідомляє кореспондент Vlasno.info із залу судових засідань.

На чотири з половиною роки засудив Юрія Павленка Вінницький міський суд. Однак не за масові заворушення, а за хуліганство — суддя під час складення вироку перекваліфікувала обвинувачення.

17 жовтня суд заслухав останнього свідка та переглянули ще півгодини відеозаписів із подій шостого грудня 2014 року.

Апеляційні розгляди затягнулися на ціле літо осінь.

Сьогодні відбулися судові дебати.

– Питання вирішили ще вчора, як стало відомо мені із власних джерел, та дали політичну команду не відпускати його на волю, – заявив у судових дебатах захисник Павленка Валерій Палій. – Юрій Павленко не може бути хуліганом. Він – політичний борець. Шановний суд, Ваш обов’язок – скасувати цей ганебний вирок від першого квітня 2016 року. Заради всього святого, припиніть це, або передайте справу в суд першої інстанції.

Адвокат Бонюк заявив, що у вироку недоведені мотив явної неповаги до суспільства, що дії вчинялися з особливою зухвалістю та те, що присутня матеріальна шкода потерпілим внаслідок дій Павленка. Саме ці три складові характеризують статтю Кримінального кодексу України «Хуліганство».

– 213 гривень коштували розірваний портрет Президента та рамка . Але портрет, згідно вироку, знаходиться поза формулою обвинувачення та у вироку не фігурує. Тому мова про цю матеріальну шкоду не може йти, – переконаний Бонюк. – Він вчинив дрібне хуліганство. За це його і треба карати. Прошу вирок скасувати, Павленка виправдати, а провадження закрити.

Прокурор же переконаний, що вирок складений об’єктивно, тому і просив вирок першої інстанції залишити в силі, а Павленка визнати винним і призначити покарання у вигляді семи років позбавлення волі. Згідно з першою судовою інстанцією Хорта було засуджено на чотири з половиною роки позбавлення волі. Майже два роки, які він провів у СІЗО, будуть враховані, за «законом Савченко», при відбуванні покарання.

Чергове судове засідання відбудеться 30 листопада, тоді й нададуть Юрію Павленку останнє слово. Наразі ж суд оголосив перерву.

 

Vlasno

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована