Про що говорили представники УПЦ МП на зустрічі з головою Вінницької ОДА

oda

22 лютого представники УПЦ МП на Вінниччині зустрілися з головою Вінницької обласної державної адміністрації Валерієм Коровієм та начальником управління у справах національностей і релігій Вінницької ОДА Ігорем Салецьким. Стало відомо, про що говорили за закритими дверима священнослужителі.

Про зустріч досить стисло повідомили у прес-службі Вінницької єпархії УПЦ МП.

За їхніми словами, на ній обговорили болючі питання, з якими зіштовхнулись єпархії УПЦ МП на Вінниччині, у зв’язку з заснуванням Православної церкви України, а саме, з неприпустимим втручанням у внутрішні справи релігійних громад УПЦ МП колишнього Вінницького митрополита Симеона, а також звинуватили представників держаної місцевої влади у «захопленні» храмів. На зустріч прийшли митрополит Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт, архієпископ Вінницький і Барський Варсонофій та єпископ Ладижинський Сергій. Останній представляв Єпархію Тульчинську та Брацлавську замість митрополита Іонафана, який знаходиться у конфлікті з чинним «губернатором».

Але саме на офіційному сайті Тульчинського митрополита описані деталі зустрічі духівників з керівником регіону. Зокрема, вказано, що на аудієнцію представники УПЦ МП очікували в приймальні близько 3 годин.

Священнослужителі принесли фотографії журналу «Собор», який за їхніми словами розповсюджують за підтримки Тростянецької районної державної адміністрації. Їх, зокрема, обурює, що в ньому згадують Патріарха Крила у негативному світлі.

Згадані світлини журналу «Собор»

Коровій в свою чергу нагадав, що в разі відсутності перереєстрації установ УПЦ МП на Вінниччині, як того вимагає закон, вони не зможуть використовувати електроенергію та газ.

Начальник управління у справах національностей і релігій Вінницької ОДА Ігор Салецький попередив ієрархів, що після Великодня здійснюватимуть перевірку діяльності єпархіальних управлінь на відповідність нормам їх внутрішніх статутів.

Салецький запропонував архієреям, у визначені Верховною Радою терміни, перереєструвати статути своїх єпархіальних управлінь, а також рекомендував їм звертатися з питань «захоплень» храмів не в Вінницьку ОДА, а в суди області.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована