Презентація Стратегії розвитку Вінницької міської міської громади до 2030 року — «Вінниця 3.0»

моргунов
Нова стратегія розвитку Вінниці на наступне десятиліття розроблена – долучайтесь до обговорення! Сьогодні проект Стратегії 3.0, над яким працювали з червня минулого року, презентували під час онлайн-конференції.
Про це написав очільник міста Сергій Моргунов на своїй строрінці в Facebook
.
Обмін думок дуже важливий, адже вінничани разом визначають, куди буде рухатись громада.
До того ж, Вінниця тепер — це не тільки місто, а велика громада, об’єднана з сусідніми селами. Тому необхідно була нова, більш амбітна та якісна Стратегія, з погляду інтеграції цих громад та врахуванням глобальних викликів.
Вінниця має понад десятилітній досвід стратегічного планування, починаючи з того часу, коли міським головою був ще Володимир Гройсман. Ми успішно виконали Стратегію «Вінниця-2020». Також сформували Концепцію інтегрованого розвитку міста до 2030 року. Це дозволило Вінниці 6 років поспіль тримати високу планку найкомфортнішого міста в Україні. А також закласти фундамент для подальших системних змін.
І саме тому Стратегія 3.0 спрямована на прорив у розвитку та інновативність, що дозволить Вінниці бути лідером і успішно конкурувати з іншими громадами . Це головна візія нового документу.imgonline-com-ua-resize-2q7lpmittf
Стратегія 3.0 ґрунтується на ключових принципах:
☑ кожен вінничанин важливий
☑ прозорість та нульова терпимість до корупції
☑ сталість
☑ залученість і співпраця
Визначено 6 пріоритетів:
1. цифровізація муніципального простору
2. інтегрована громада: якісні та доступні муніципальні послуги для всіх
3. муніципальні інвестиції
4. зелена економіка та смарт-спеціалізація
5. доступне, безпечне та екологічно чисте середовище
6. пульсуюче місто
Перші три пріоритети є базовими. Вони покликані забезпечити нову якість послуг та інноваційну інфраструктуру у всіх сферах з використанням цифрових технологій. Два наступні — це проривні, сучасні ідеї. А шостий пріоритет, об’єднуючи зміст попередніх, власне і реалізує візію міста-магніта, яке притягує інновації, ідеї, активних та креативних людей.
Важливо, що цей документ представляє результат серйозної роботи, численних дискусій та зустрічей з експертами, депутатами міської ради 7 та 8-ого скликань, фахівцями з різних галузей, швейцарськими урбаністами, громадським сектором, науковцями, бізнесом, мешканцями. Також ще тиждень триватиме опрацювання пропозицій, які надходитимуть після презентації. А фіналізований документ винесемо на розгляд сесії міської ради у лютому. Вінниця повинна мати проривну Стратегію 3.0, щоб наша громада і кожен її мешканець були успішними.