Працівники дитбудинку «Малятко» викинули стоси речей на смітник ФОТО

5e26ab5a3014a

20 січня у соцмережі опублікували фото зі сміттєвого майданчика біля дитячого будинку «Малятко», що на Хмельницькому шосе. У контейнері та поряд з ним лежали мішки з одягом та іграшками. За словами користувачів Мережі, все це «добро» викидають з дитбудинку. І таку картину там можна побачити часто.

Заступниця голови Вінницької ОДА Наталя Заболотна повідомила, що разом з представниками департаменту охорони здоров’я була на місці події. Спілкувалася з керівництвом закладу. Вона зазначила, що працівники з таким ставленням не мають працювати у подібних закладах та закликала волонтерів уточнювати у фахівців, які саме речі потрібні діткам.

«Сьогодні, волонтери, які знають мене особисто та моє відношення до волонтерської допомоги, скинули мені посилання на цей пост із цими кричущими фото.

Не довго думаючи, будучи як раз в місті, розвертаю машину і їду на смітник біля дитячого будинку «Малятко». На місці зв’язалась з департаментом охорони здоров’я, які приїхали до нас вже за хв.15. Зустрілись із керівництвом закладу…

Багато можна говорити про те

— чи потрібні закладу і дітям у ньому ті викинуті іграшки…

— чому заклад знаючи про те, що такі іграшки не можна брати, всеодно брав їх.

Те, що я побачила, дійсно, жахливо негативне відношення до отриманої допомоги.

Так, буду відвертою, там було багато зламаних іграшок і порваних речей.

Але й були досить нормальні і іграшки, і речі.

Працюючи з багатодітними сім’ями в районах я знаю, що таких речей, як ота блакитна курточка (трохи прийшлось поритись у тій купі) більшість з них не мають!!!

Через годину все було прибрано, що можна ще використати, забрано.

Висновок простий і жорстокий:

— ті працівники, які не цінують, що віддають люди, не можуть працювати в дитячих закладах.

— департамент охорони здоров’я готує інформаційний стенд, який буде розміщено перед закладом, що можна і що не можна приносити в заклад.

Прохання до волонтерів і благодійників, якщо ви реально хочете допомогти дітям в закладі, поспілкуйтеся й уточніть потребу з профільним департаментом. Такий досвід у нас є в соцсфері і він реально позитивно спрацював задля реальної допомоги й неможливості директорами підмінювати закуплені речі благодійною допомогою.

Діти мають жити в сім’ях та формах, наближених до них‼ — дитячі будинки сімейного типу та малі групові будиночки (останні вважаю найоптимальнішою формою для діток з важкою формою інвалідності). І найкраща допомога дітям — це спілкування. Тут найкраще працює програма «Наставництва»!», — йдеться у дописі Наталі Заболотної на сторінці у «Фейсбук».

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована