Повністю оновили автопарк Вінницької станції екстреної медичної допомоги

vinnitsa-avto1

Регіон отримав 86 нових автомобілів «швидкої», що дає можливість повністю оновити автопарк Вінницької станції екстреної медичної допомоги.

До автопарку передано 35 одиниць нової техніки.

Названий медичний підрозділ обслуговує обласний центр і Вінницький район та приймає майже половину викликів із 1,5 тисячі, які щодня отримують усі 119 бригад служби екстреної допомоги області.

З усіх 86 авто 62 мають необхідне сучасне обладнання: дефібрилятор-монітор, пульсоксиметр портативний, електрокардіограф багатоканальний, небулайзер, монітор тиску крові, дихальний апарат з ручним керуванням (Амбу), а також засоби для проведення інфузій, іммобілізації та перенесення хворих тощо. Інші 24 є реанімобілями. Крім названої вище комплектації, додатково оснащені апаратом штучної вентиляції легень та капнографом, опцією з монітором для контролю за станом пацієнта, який перебуває на штучній вентиляції легень.

Техніка іноземного виробництва придбана у рамках реалізації програми реформи екстреної медичної допомоги. Її втілювали у п’яти регіонах і Києві, Вінницька область входила до їх числа.

Закупівлю на загальну суму 191,6 млн грн здійснили на умовах співфінансування, левова частка якої державна.

— Це вже не перший етап оновлення медичного транспорту, — каже керівник обласного центру екстреної меддопомоги Анатолій Пірникоза, — і результати відчутні. Якщо раніше, до вступу області в медичну реформу, ми мали на догоспітальному етапі тільки один відсоток успішних реанімацій, то тепер вийшли на 16%. Європейський показник 20—40%.

— Надзвичайно вчасна й істотна допомога для системи охорони здоров’я області, — зазначив під час передачі автомобілів станціям екстреної медичної допомоги голова Вінницької облдержадміністрації Владислав Скальський. — Зважаючи на те, що нині може виникнути критична ситуація, одразу ставимо їх на чергування.