Порушень на понад 1,5 млн грн виявлено на Вінниччині у земельній сфері

dengi

З початку цього року державними інспекторами Управління з контролю за використанням та охороною земель ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області здійснено 578 перевірок стосовно дотримання вимог земельного законодавства, під час яких було виявлено 376 порушень. На усунення виявлених недоліків видано 291 припис та складено 240 протоколів про адміністративні порушення.

Згідно з результатами перевірок, за порушення щодо самовільного зайняття земельних ділянок, використання не за цільовим призначенням, зняттям та перенесенням ґрунтового покриву без спеціального дозволу нараховано шкоду у розмірі 2 128 582,43 грн. З цієї суми до Державного бюджету України було сплачено 1 553 481,85 грн.

Довідка. Відповідно до статті 2 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель», основними завданнями державного контролю за використанням та охороною земель є:

забезпечення додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами земельного законодавства України;

забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони та раціонального використання земель;

запобігання порушенням законодавства України у сфері використання та охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їх усунення;

забезпечення додержання власниками землі та землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони та використання земель, запобігання забрудненню земель та зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного і тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована