Порошенко і Гройсман у Вінниці сказали про «синдром місцевих князьків»

gripor

Реформа децентралізації передала на місця від органів центральної влади ряд повноважень і відповідальності, але не всі місцеві керівники працюють в напрямку поліпшення якості життя своїх громад. Сьогодні, під час відкриття наради з децентралізації Президент і Прем’єр відреагували на прояви політиканства на місцевому рівні.

«Процес децентралізації ще далекий до завершення. Свого часу чекаємо конституційних змін, які ми з Прем’єр-міністром розробили. Я наполягаю на їх актуальності. Абсолютно ясно, що потрібні префекти, бо в декого на місцях є нові фінансові можливості, і дехто починає мнити із себе князьків, ніби то немає ніякої центральної влади. Повинна бути чітко прописана програма розпуску рад. Це теж необхідно, бо не так давно деякі місцеві ради, політикани, намагались запустити щось на кшталт «параду суверенітетів». Тут сьогодні хотів поговорити з деякими радами про розподіл повноважень з українським Урядом. Цього ніколи не буде. Я не дам. Хтось буде бавитись в суверенітет – отримає абсолютно чітку відповідь. Сьогодні вони угоду вимагають, завтра Україну продадуть. Є чіткий розподіл повноважень і чітка відповідальність, чим має займатись депутат сільської ради, міської, ОТГ, чим Має займатись Парламент, Український Уряд, Президент. Впевнений, що розподіл повноважень встановлюється не так званими угодами, а законами і Конституцією», — сказав Президент.

Володимир Гройсман відзначив, що мета реформи децентралізації – нова якість життя в Україні і необхідно викорінити синдром місцевих князьків.

«Нам потрібно подолати синдром місцевих князьків, які замість того, щоб створити якісні умови життя, готові піддатись миттєвій популістичній хвилі і витрати дорогоцінний ресурс на якісь інші напрямки. Це не наш з вами шлях. Тому що в такий складний період ми маємо нести відповідальність перед українськими громадянами, українським народом, українськими воїнами», — сказав В. Гройсман.

Також Президент вперше заявив про те, що громади, які не об’єднаються добровільно, об’єднають примусово.

«Ми маємо визнати, рано чи пізно, тим, хто не зможе об’єднатись добровільно, доведеться допомогти об’єднатись. Ми не можемо насьогодні залишати людей в заручниках безініціативності на місцевих рівнях. Впевнений, що адміністративно-територіальний устрій всієї України має бути змінений», — сказав Порошенко.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована