Понад сто службовців колоній Вінниччини прятгнуто до відповідальності за порушення

a9633199b97764bbfbd399b72add26ef_preview_w440_h290

В прокуратурі за результатами проведених минулоріч перевірок у виправних установах виявили численні порушення щодо прав засуджених. Внаслідок перевірок співробітники прокуратури внесли 87 вказівок керівникам установ та керівництву Центрально-Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції. В результаті до дисциплінарної відповідальності притягнули 109 службових осіб та скасували 17 незаконних актів керівників цих установ.

Про це інформують в пресслужбі Вінницької обласної прокуратури.

Як йдеться в повідомленні, органами Вінницької обласної прокуратури упродовж минулого року, за результатами проведених перевірок в порядку ст. 26 Закону України «Про прокуратуру», в тому числі із залученням органів державного контролю, виявлено численні порушення у виправних установах регіону. Порушення стосувалися матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення засуджених, створення безпечних умов праці та повноти її оплати, законності застосування до них заходів стягнень, повноти проведення соціально-виховної роботи з метою їх виправлення та ресоціалізації, забезпечення належних режимних вимог та нагляду, і багато іншого.

Співробітники прокуратури виявили випадки незаконного притягнення засуджених до дисциплінарної відповідальності. За прокурорського втручання з дисциплінарних ізоляторів виправних установ звільнили 2 засуджених, а також засудженого з Ладижинської виправної колонії № 39, який майже два місяця безпідставно утримувався в установі після закінченню строку відбуття покарання.

У Вінницькій установі виконання покарань № 1 набули системного характеру порушення прав взятих під варту осіб щодо роздільного тримання різної категорії ув’язнених з метою забезпечення їхньої особистої безпеки.

В прокуратурі зазначають – вказані порушення стали можливими перш за все через неналежне виконання своїх службових обов’язків працівниками виправних установ.

Внаслідок цього співробітники прокуратури внесли 87 вказівок керівникам установ та керівництву Центрально-Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції. До дисциплінарної відповідальності притягнули 109 службових осіб. Скасували 17 незаконних актів керівників цих установ.