Понад півтисячі вінничан після укусів тварин отримали щеплення від сказу

beshenstvo

Через скажених тварин 536 мешканців Вінницької області були вимушені отримувати курс щеплень від сказу. Таку статистику за дев’ять місяців цього року Vlasno.info повідомив завідуючий відділом епіднагляду ДУ «Вінницький обласний лабораторний центр МОЗу» Степан Томин.

За його словами, курс щеплень від сказу отримали вінничани, яких вкусили скажені тварини або ж невідомі бродячі собаки.

 

Всього ж за цей період вінницькі медики зафіксували 2 345 укусів людей. До цієї статистики увійшли випадки укусів як домашніми, так і дикими тваринами.

За даними управління ветеринарної медицини у Вінницькій області, сказ лабораторно підтверджено у 115 тварин. Діагностували хворобу переважно у собак і лисиць.

Завідуючий відділом епіднагляду зазначає, що Вінниччина – одна з областей, де найгірша ситуація із захворюваністю тварин на сказ.

 

– Епізоотія не вщухає, – констатує Степан Томин. – Випадки сказу серед тварин реєструють щорічно. Виявляють їх і у Вінниці. Натомість у людей з 2007 року випадків сказу не реєстрували. Наразі проблем із вакциною проти сказу на Вінниччині немає.

– З серпня вакцина у достатній кількості надійшла у лікувальні заклади області, – повідомив Степан Томин. – Є її запас і у департаменті охорони здоров’я.

Нагадаємо, на початку серпня на Немирівщині скажений кіт покусав свого господаря та його собаку. Тварину заразили лиси, що оселилися на околиці села.

 

Vlasno

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована