Понад 17 тисяч правопорушень виявили у Вінниці завдяки цифровим технологіям

1
У Вінниці діє Програма цифрового розвитку, яку затвердили у 2018 році. Відповідно до заходів цієї програми у місті створюються нові електронні сервіси для вінничан, впроваджуються ІТ-ініціативи та сучасні цифрові технології. Інформація про те, як виконувалася Програма цифрового розвитку у 2020 році — викладена у звіті, який розглядатимуть депутати міської ради на черговій сесії 26 березня.
Програма цифрового розвитку направлена на підвищення ефективності муніципального управління, доступності цифрових можливостей для громадян, формування безпечного міського середовища на базі сучасних цифрових технологій.
«У 2020 році нами виконувались визначені Програмою заходи посилення ефективності організації управлінської діяльності за різними напрямками, оптимізації та автоматизації процесів. Ми продовжили впроваджувати інновації та розбудовувати сприятливе інноваційне середовище, співпрацювали з громадянами, експертами, молоддю, залучали їх до співучасті в місцевому управлінні», – каже директор департаменту інформаційних технологій міської ради Володимир Романенко.
Реалізація системи «Безпечне місто»
У Вінниці уже не перший рік активно працюють над формуванням безпечного міського середовища з допомогою цифрових технологій безпеки. Постійно розвивається комплексна система «Безпечне місто», в рамках якої у місті встановлено понад 1000 камер відеоспостереження, роботу яких безперервно моніторять працівники Ситуаційного центру. У 2020 році з її допомогою виявлено 17 253 факти правопорушень. В тому числі 1000 фактів ДТП, 12574 порушень Правил дорожнього руху, 389 адміністративних правопорушень в сфері громадського порядку, 3120 правопорушень в сфері благоустрою, 59 випадків надзвичайних ситуацій. А за допомогою відеоаналітики та відтворення відеозаписів надано допомогу в розкритті 95 кримінальних правопорушень.
«Варто відзначити, що у жовтні 2020 року Вінниця отримала перемогу у конкурсі «Smart City Awards 2020» в номінації «Найкраще Smart безпечне місто», – додав Володимир Романенко.
Цифрові технології в муніципальному транспорті
Вінниця стала одним із перших міст в Україні, де реалізовується комплексний проект автоматизованої системи оплати за проїзд в громадському транспорті. На даний час бортовим обладнанням облаштовані 314 одиниць транспорту КП «Вінницька транспортна компанія» та 96 транспортних засобів приватних перевізників. Муніципальними картками вінничанина та неперсоніфікованими картками можна розраховуватися у трамваях, тролейбусах та автобусах. Також оплату можна здійснювати безконтактними банківськими картками та аналогами NFC (Google Pay, Apple Pay) на мобільних пристроях. Функціональність системи дозволяє оплатити одним носієм додатково за чотирьох пасажирів та перевезення багажу.
2.jpg
В середньому щомісяця в системі «Вінницякартсервіс» реєструється близько  3 500 000 пасажирів, з яких Муніципальними картками вінничанина здійснюють оплату 1 400 000 пасажирів,  банківськими картами – 660 000 пасажирів, здійснюють пересадки – 120 000 пасажирів, користуються проїзними – 120 000 пасажирів, перевозиться – 1 200 000 пільгових категорій населення.
«Для можливості збереження статистичних даних, контролю поїздок та поповнення карток через мобільні телефони розроблено мобільний додаток «Е-квиток Вінниці», доступний для завантаження через системи Google та Pay App Store. Мобільний додаток дозволяє також додати власні банківські картки для відображання інформації про транспортні засоби, час і дату поїздки, яка оплачена банківськими технологіями», – зазначив Володимир Романенко.
Також директор департаменту інформаційних технологій зауважує, що Програма цифрового розвитку відповідає Стратегії розвитку Вінницької міської територіальної громади «Вінниця 3.0», одним зі стратегічних пріоритетів якої є цифровізація муніципального простору.