Помер політик і вінничанин Анатолій Матвієнко

imgonline-com-ua-resize-pxnihivs5uyqvb6-1

Помер український політик, народний депутат багатьох скликаннь Анатолій Матвієнко, колишній голова Вінницької ОДА, засновник партій НДП та “Собор”, людина з ближнього кола президентів Кучми, Ющенка і Порошенка.

Про це священик Руслан Озарко повідомив у соцмережах

«Сьогодні відійшов до вічності п. Анатолій Матвієнко. Перебуваючи у посвятті світлого празника Воскресіння Христового, Церква Христова сповнена великою радістю, співаючи переможну пісню: «Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що в гробах, життя дарував». У цьому складному часі, серед горя та терпінь, саме Христос стає для всіх опорою, підтримкою та надією, і своєю перемогою вказує нам на небо, яке ми отримали через страсті, терпіння і славне Воскресіння Господнє. Молимось, щоб Господь з великої милості простив всі гріхи його «бо немає людини яка жила б і не згрішила», і оселив його душу, де немає ні болі, ні печалі, ні зітхання, але життя вічне та безконечне.

 

Анатолію Матвієнку було 67 років. Він родом із міста Бершадь, що на Вінниччині.
До 1990 року був першим секретарем ЛКСМу (комсомолу України).
В 1990 році вперше обраний народним депутатом першого скликання.
З червня 1996 по травень 1998-го був головою Вінницької ОДА.
У 2004 році під час президентських виборів Матвієнко керував Харківським регіональним виборчим штабом Віктора Ющенка.
З квітня 2005 по вересень 5005 був головою Ради міністрів АРК Крим.
У 2006 – 2007 роках був народним депутатом 5 скликання від блоку “Наша Україна” (№12 у списку).
У 2007 році був обраний народним депутатом 6 скликання від блоку “Наша Україна – Народна Самооборона” (№22 у списку) як голова Української республіканської партії “Собор”.
Потрапив у парламент 8 скликання. Обраний у 2014 році від партії “Блок Петра Порошенка” (№32 у списку), був членом партії.

Останнім часом проживав на Івано-Франківщині, звідти родом його дружина.

Відомо, що останні роки він боровся з важкою хворобою. За життя він збудував у рідній Бершаді церкву, де й буде похований.

Вічна пам’ять.