Полковник вибачився за всіх? Вибухи в Калинівці знов лякають людей

Полквоник Микола Батюк чи не єдиний з військових, хто вибачився перед людьми за заподіяну шкоду від вибухів на арсеналі
  • Командира частини з Калинівського арсеналу викликали «на килимок» жителі села Павлівка
  • Вони знову налякані вибухами
  • Коли на арсеналі перестане гриміти?
  • Майже четверта частина території арсеналу ще не розмінована

Полквоник Микола Батюк чи не єдиний з військових, хто вибачився перед людьми за заподіяну шкоду від вибухів на арсеналі.

У селі Павлівка, де жителі зазнали найбільше втрат через вибухи на Калинівському арсеналі, на схід громади прибув командир частини з 48-го арсеналу полковник Микола Батюк.

 

-Люди вимагали пояснень, чому знову гримлять вибухи, — розповів журналісту 20 хвилин/ RIA сільський голова Павлівки Віктор Кособуцький. – Я звернувся до командира. Пояснив ситуацію. Запросив прибути на зустріч з громадою. Така зустріч відбулася у сільському Будинку культури.

Ось що розповів один з присутніх під час розмови Василь Бабій.

-Полковник Батюк, мабуть, єдиний з військових, хто вибачився перед людьми, — каже співрозмовник. – Принаймні, ні від кого іншого з високого начальства мені не доводилося такого чути. Начальства у нас побувало дуже багато. Та й у ЗМІ не попадалася інформація про вибачення перед людьми.

 

За словами співрозмовника, полковник сказав так: «Я, як офіцер, який має честь, прошу у вас вибачення за те, що майно Міноборони завдало великих збитків».

Розмінування планують завершити до настання тепла

Полковник Батюк повідомив, що 23% території арсеналу залишається не розмінованою. Роботи з розмінування планують завершити до настання теплих днів.

Найбільше присутніх цікавило, чому знову чути вибухи.

-Коли у вас там гримить, моя дитина з переляку починає кліпати очима, — стривожено говорила одна з матерів. – Страшний звук викликає нервовий тік, чи що воно таке. Буває, так гримне, аж вуха глушить. Що ви там робите, розкажіть нам.

Як пояснив військовий, вибухи лунають від того, що на території підривають боєприпаси.

Підривають боєприпаси, які не можна транспортувати

-Є такі боєприпаси, до яких руками торкатися небезпечно, — говорить полковник. – Змушені підривати їх на місці. Іншого виходу нема.

Таке само пояснення давав раніше головний інженер арсеналу Микола Гресєв на засіданні районної комісії з надзвичайних ситуацій і техногенно-екологічної безпеки. Тому що вибухи чути не тільки у Павлівці, а й в Калинівці та інших сусідніх з арсеналом селах. Тоді він уточнював, що завершити роботи планують до кінця зими. Однак настала весна, а вибухи продовжують гриміти.

Як говорили на сході села жителі Павлівки, одні з них добре чути, інші звучать глухо. Їм розповіли, що деякі з боєприпасів підривають під землею. Ті, що можна транспортувати, вивозять на полігони у Житомирську і Рівненську області. Восени минулого року частину смертоносного вантажу доставили до кар’єру за селом Лісова Лисіївка. Однак місцеві жителі заблокували подальший рух транспорту. Не дали дозволу на знищення боєприпасів у кар’єрі. Військові змушені були розвернути автомобілі.

Особовий склад кинувся у бій з вогнем

Полковник Батюк під час розмови з селянами Павлівки звернув увагу на те, що загорання виникали у різних місцях. Це дає підстави припускати, що задум був створити масову пожежу. У такому випадку навряд чи її вдалося б загасити.

-Саме так сталося у Балаклеї, — уточнив військовий. – Там було знищено переважну більшість боєприпасів. Особовий склад нашої частини одразу кинувся у бій з вогнем. Люди настільки відважно діяли, що декого доводилося зупиняти, аби не сталося найстрашнішого.

За інформацією полковника, на Калинівському арсеналі внаслідок пожежі і вибухів втрачено 30% боєприпасів.

Під час спілкування місцеві подекуди не стримували емоцій. Однак після детальних роз’яснень полковника пристрасті вщухали. На закінчення командир назвав номер свого мобільного телефону. Просив дзвонити у випадку необхідності. Обіцяв сприяти у вирішенні питань, якщо вони в його компетенції.

Під час розмови стало зрозуміло, що не всі постраждалі отримали відшкодування за власні кошти, витрачені на ремонт пошкоджених вибухами будинків. Загалом, згідно з наданими чеками на придбання будівельних матеріалів, людям мають ще повернути приблизно три мільйони гривень. Сільський голова Віктор Кособуцький пояснив, що після зими по допомогу звернулася частина людей. Вони нарікали на те, що потребує заміни шиферна покрівля. Керівник громади уточнив, що після їх звернень за кошти бюджету сільської ради придбано 600 листків шиферу. Відшкодування за матеріали – цим питанням займається районна влада. Очевидно, гроші виплачуватимуть не з державного, а з обласного і районного бюджетів.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована