Поліція Вінниччини веде слідство щодо пожежі, в якій загинула дитина: подробиці трагедії

603e5749adedd

Поки батьки шукали роботу – діти повільно помирали в будинку. На Вінниччині Світлана зі своїм співмешканцем В’ячеславом закрила в хаті двох доньок і пішли у село по справах. Коли повернулись – їхнє житло вже горіло. Малечу встигли витягнути через вікно, але 2-річна дівчинка померла. Її 6-річна сестра із опіками в реанімації.

Цей маленький будинок у селі Неркасове на Вінниччині спалахнув 2 березня. Тут лише дві кімнати. В одній з яких спали діти. У хаті їх закрили батьки, але перед цим так натопили піч, що від високої температури зайнялось ганчір’я. Вибратись з вогню дівчата вже не могли.

Температура всередині була такою, що плавилась техніка і навіть металевий посуд.

Сьогодні в хаті порожньо. Лишились згорілі речі та дитячі іграшки. У поліції кажуть, доньок: двох та шести років через вікно витягала мама Світлана. Вона саме повернулась з села, де шукала роботу.

«Залізла в будинок і побачила, що від печі іде вогонь. Вона почала шукати дітей. В хаті було дуже багато диму і знайшовши на ліжку двох свої непритомних дітей, вона їх дістала на вулицю», — розповідає  Віталій Стахов, начальник Вінницького районного відділу поліції.

Дворічна Вікторія задихнулась чадним газом. Її 6-річна сестричка Ульяна, в реанімації, в неї сильно обпечені легені. Сусіди говорять, родина сюди переїхала кілька місяців тому. Будинок винаймали. Дорослих майже не бачили, а от дітей добре пам’ятають.

«Я завжди пригощала їх чаєм, давала цукерки. Менша така красива була! Світленька, така кнопочка. Важко й про це згадувати…», — не стримує сліз Галина Нікуліна, жителька села Некрасове.

Поспілкуватися із Світланою та її співмешканця В’ячеславом журналісти не змогли. Ніхто з подружжя не виходять на зв’язок навіть з рідними. Мама Світлани, Галина Прокопів говорить, донька двічі була заміжня. Діти від різних чоловіків. Раніше жили в одній хаті, а коли познайомилась з В’ячеславом – забрали доньок та втекли у сусіднє село.

«Я зараз десь буду шукати доньку, а хто Віку буде ховати?», — зауважує жінка.

Скільки у лікарні проведе старша донька, Ульяна – медики не говорять. Дівчинка в медикаментозній комі на апараті штучної вентиляції легень.

«В неї вимивається з дихальних шляхів сажа, яка потрапила в організм під час дихання при пожежі», — коментує Тетяна Бондаренко заступниця директора Вінницького обласного департаменту охорони здоров’я.

За неналежне виховання дітей та пожежу – у поліції відкрили два кримінальних провадження. Хто відповідатиме за смерть 2-річної Вікторії, правоохоронці ще не знають. Та запевняють, родина була неблагополучна. Тож імовірно, Світлану позбавлять батьківських прав.

Слідством розпочато два кримінальні провадження: за ст.166 КК України (злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною, що спричино тяжкі наслідки) – карається позбавленням волі до п’яти років та ч.2 ст.270 (порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, що призвело до загибелі людей) — карається позбавленням волідо восьми років. Триває слідство.