Початок бідності: ухвалений бюджет Вінниччини вдвічі менший за попередній

79abfa6af96c0aafc677659213f13321

«Найскладнішим за п`ять років своєї каденції» назвали депутати Вінницької облради бюджет наступного 2020 року. Сьогодні, 17 грудня, на останній цьогорічній сесії облради цю фразу проговорив ледь не кожний, хто активно обговорював бюджет.

Ще вчора голова Вінницької ОДА Владислав Скальський акцентував увагу  на тому, що в бюджеті на 2020 рік уже немає таких статей, як субсидії чи виплати пільг. Адже ці видатки будуть фінансуватись без залучення обласного бюджету:

Обласний бюджет все більше й більше втрачає функції транзиту. Охорона здоров’я вторинного і третинного рівня з 1 квітня фінансуватиметься напряму Національною службою здоров’я України. Наголошую: це зміні стратегічного підходу – перехід від фінансування за кошторисами і утримання стін, ліжок і т. п. до фінансування якісних медичних послуг. Монетизація пільг і субсидій також дозволяє не транзитувати кошти на ці потреби через обласний бюджет. Саме тому обсяг бюджету на 2020 рік вдвічі менший ніж був у 2019 році.

Фінансування субсидій та пільг, 27 медичних закладів області тощо з Києва – новація. Напевно, через це «трансформаційний» бюджет виявився таким складним: як фінансувати заклади соціальної сфери?  медичних установ, що не входять у ті 27? Заклади та програми культури?  Обговорення були гарячими…

Дискусійним, зокрема,  стало питання виділення двох мільйонів гривень для фінансування  оперного фестивалю в Тульчині.  Наприкінці минулого тижня цю статтю видатків було вилучено з бюджету, а кошти планували передати в аграрну галузь. Резонанс від такого повороту справи був неабияким, за фестиваль вступилися діячі культури України й не тільки, народні депутати, представники Тульчинської ОТГ… На сесії депутати зглянулися на всі доводи та повернули два мільйони на фестиваль, у свою чергу, вимагаючи звіту щодо витрати цих грошей. Як виявилося про такий звіт від Тульчинської ОТГ за три роки існування фестивалю вони згадали вперше.

Багато говорили на сесії й про ремонт доріг на Вінниччині. В області на ремонт 7 тис. км місцевих доріг передбачено понад 800 млн грн., суми цілком достатньо, адже 1 км якісно реконструйованої місцевої дороги коштує 10 млн.  А як бути з комунальними дорогами, яких на Вінниччині 16 тис.км? Вирішили, що їх ремонтуватимуть  шляхом спів фінансування з обласного та місцевих бюджетів .

Врешті, бюджет-2020 59 голосами ухвалили. Дохідна частина обласного бюджету становить понад 4 млрд 242 млн грн, у тому числі доходи загального фонду бюджету визначені у сумі 2 747 182 230 грн, доходи спеціального фонду бюджету у сумі  1 495 465 300  грн. Видаткова частина обласного бюджету становить понад 4 млрд 238 млн грн, у тому числі обсяг видатків загального фонду бюджету у сумі понад 2 млрд 726 млн грн та видатків спеціального фонду бюджету у сумі понад 1,5 млрд грн, з них бюджет розвитку у сумі 16 590 000 грн.  Прогнозні показники доходів загального фонду обласного бюджету на 2020 рік обраховано в сумі понад 1 млрд грн, що більше на 15,6% порівняно з очікуваними надходженнями за 2019 рік.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована