Площа Перемоги у Вінниці: креативний простір за сучасними зразками і з літаком у «затінку»

plosha

За кілька років площа Перемоги у Вінниці перетвориться у сучасний простір для відпочинку різних верств населення. Обрано переможців національного архітектурного конкурсу на розробку проектної пропозиції. Першу премію отримали студія ландшафтної архітектури Kotsiuba та бюро SHOVK.

Про проект і перемогу у Facebook написав архітектор Максим Коцюба. Він опублікував ескізи бачення майбутньої площі. Згідно з ними можна окреслити кілька принципових «змін», які відрізнятимуть територію на перетині пр. Коцюбинського, вулиць Замостянської, Винниченка й Івана Бевза.

Отже, перша новація. Автори запропонували відмовитися від «проїзду» на перехрестя з боку вулиць Винниченка і Бевза. За рахунок цього збільшився простір пішохідної зони між Будинком офіцерів та будинком побуту «Ювілейний».

Друга «родзинка» — дитяча і підліткова (зі скейтпарком) зони біля літака. Третє – біля «Ювілейного» реконструюють сходи, на яких можна буде посидіти, неподалік передбачається «потаємний острів» для усамітнення, а також кілька майданчиків для різних заходів і виставкова зона.

Таким чином, у площі намагатимуться «вдихнути життя», забути про її «меморіальне» призначення та «обвести» вело доріжкою. Монумент з літаком має стати другорядним елементом. Реалізовувати проект передбачається комплексно з реконструкцією проспекту Коцюбинського.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована