Питання про погруддя Шевченка не набрало голосів для розгляду облрадою

mayidan

Вінницька обласна рада вкотре підтвердила свою позицію щодо питання встановлення монументальних споруд на Майдані Небесної Сотні

Сьогодні, 20 грудня, під час позачергової сесії Вінницької обласної ради не вистачило депутатських голосів, щоб включити у порядок денний питання про звернення депутатів облради до Вінницької міської ради та міського голови щодо рішення про встановлення меморіалу «Дерево свободи» на честь Героїв Небесні сотні на Майдані Небесної Сотні у Вінниці.

 

За включення проекту рішення в порядок денний позачергової сесії проголосувало 34 депутата з 73 присутніх на сесії.

Додамо, що під час минулої позачергової сесії депутати обласної ради провели «гарячі» дискусії щодо питання пам’ятників, результатом яких стало голосування, яке показало, що депутати у своїй більшості не розділяють позицію окремих громадян та політичних діячів щодо необхідності поєднати пам’ятник Шевченку та Небесній Сотні на центральній площі міста у єдину скульптурну композицію. Позиція депутатської більшості не змінилась — й сьогодні народні обранці не «назбирали» голосів, щоб бодай включити питання до порядку денного сесії.

Щоправда, навіть якби обласні депутати ухвалили звернення до міськради, воно не мало б юридичних наслідків. Оскільки дане питання знаходиться поза межами компетенції обласної ради: Майдан Небесної Сотні у Вінниці — це власність територіальної громади міста Вінниці. Відповідно, усі рішення по ньому приймаються міською радою.

 

Нагадаємо, що Вінницька міська рада ухвалила рішення про встановлення нам Майдані Небесної Сотні меморіалу «Дерево свободи» на честь Героїв Небесні сотні. Рішення міськради ґрунтувалося на зверненні родин загиблих майданівців до Вінницької міської ради, які просять спорудити меморіал на честь Небесної сотні окремо від інших, а група депутатів обласної ради пропонує поєднати пам’ятники Шевченкові і Небесній сотні.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована