Підопічним вінницького обласного пансіонату безкоштовно роблять операції по відновленню зору. Відео

зір

Підопічним Вінницького обласного пансіонату для осіб з інвалідністю і похилого віку відновлюють зір. Операції лікарні проводять безкоштовно за кошти благодійників. Так як у пансіонаті поки що немає штатного офтальмолога, приходять фахівці з міських лікарень.

Щоб скористатися послугою по безкоштовному відновленню зору – потрібно мати направлення лікаря.

Про це йдеться в сюжеті Суспільне Вінниця.

В закладі перебуває близько півтисячі підопічних, і кілька десятків з них мають проблеми із зором. Серед них і подружжя Дмитра і Наталі Заміхурів. У обох поганий зір. В обласному пансіонаті мешкають четвертий рік.

«Здали в оренду землю і прийшли сюди. У мене спадковий діабет. Буквально протягом 2 років на це око майже не бачу. Треба операцію», — розповідає Наталя Заміхура.

Наразі офтальмолога в штаті немає. Для огляду хворих сюди час від часу запрошують фахівців із міських лікарень. Минулого тижня до пансіонату прийшли лікарі приватної клініки. У вестибюлі утворилась — черга. Оглядає пацієнтів професор Андрій Сергієнко.

Каже, сьогодні тут в рамках клінічних досліджень всіх продіагностують і пролікують безкоштовно. А кому потрібно — і кришталики на очах замінять.

Тільки на благодійників у таких випадках сьогодні і можуть розраховувати підопічні пансіонату, каже його очільник Сергій Якубовський. Державні гроші, додає, на таке не передбачені.

До приватної клініки приїхало подружжя Заміхур. Жінка чатує під дверима операційної, поки чоловіку міняють кришталик. Свою операцію вона перенесла тиждень тому. Їй лазером розбивали катаракту.