Підняти зарплату молодим вчителям пообіцяла міністр Лілія Гриневич на Вінниччині

groshi

Спочатку – до трьох, а потім – й до чотирьох прожиткових мінімумів підвищити зарплату вчителів-початківців пообіцяла сьогодні на Вінниччині міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. У ході робочої поїздки до Вінницької області вона зустрілася із місцевими посадовцями, а потім відвідала дитячий садочок та загальноосвітню школу у Сосонці Вінницького району та поспілкувалася із педагогами у Вінницькій академії неперервної освіти.

За словами Лілії Гриневич, хоча зарплата вчителя і зросла за останні 3 роки на 80%, вона залишається досить низькою, що призводить до відтоку з освітніх закладів молодих спеціалістів, оскільки вони за тарифною сіткою отримують найнижчу грошову винагороду.

«Ми продумали це питання і розробили пропозицію, яку винесемо на затвердження Верховною Радою разом з бюджетним пакетом на 2020 рік. Молодий учитель має працювати в школі і одразу отримувати гідну зарплату, яка складає щонайменше 3 прожиткові мінімуми. Для цього в бюджеті необхідно закласти додатково 25 млрд грн — величезна сума. На майбутнє Уряд має на меті поступово піднімати рівень оплати праці освітян, щоб дорівняти учителів за статками до середнього класу, як це є у більшості країн Європи. Головне — рухатись не зупиняючись, крок за кроком втілюючи освітню реформу»,- зазначила Лілія Гриневич.

За словами Лілії Гриневич, відповідно до перехідних положень Закону «Про освіту», у 2023 році найменший посадовий оклад педагогічного працівника має бути на рівні 4-х прожиткових мінімумів.

Вчителям та вихователям у Сосонці міністр розповіла, що для Вінницької області цьогоріч надійшло 43 млн грн субвенції на обладнання для шкіл, понад 11 млн грн — на підвищення кваліфікації вчителів, 10 млн грн — на оснащення кабінетами з природничо-математичних дисциплін, 8 млн — на інклюзивну освіту, на підтримку дітей з особливими потребами у дошкіллі – 28 млн грн.

Вінниччина також отримала 16,5 млн грн на придбання шкільних автобусів, 7 млн – на пристосовані автобуси для перевезення людей з інвалідністю, 43 млн грн – на підключення шкіл до Інтернету та на комп’ютерне обладнання – 11 млн грн.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована