«Перша хвиля» вакцинації від COVID-19: На Вінниччину вакцину доставлятимуть щотижня, щеплення проводитимуть мобільні бригади

602a519bac8fb_original_w859_h569

Фахівці з Вінниччини взяли участь в національному семінарі-практикумі з координації та мікропланування «першої хвилі» вакцинації від COVID-19. Визначено, яку вакцину поставлять на Вінниччину, де будуть її зберігати та як саме організують процес вакцинації під час першої хвилі. Першочергово будуть вакцинувати «ковідні» бригади екстреної допомоги та персонал стаціонарів, що надають допомогу пацієнтам з COVID-19.

Про це повідомляє департамент охорони здоров’я Вінницької облдержадміністрації.

За словами регіонального координатора з впровадження вакцинації від COVID-19 Тетяни Бондаренко, для України, та, зокрема для Вінницької області буде поставлено вакцину американського виробництва від Pfizer-BioNTech iPHK та AstraZeneca/Oxford у межах глобальної ініціативи COVAX. Вакцини в Україну надходитимуть поступово.

«Для початку «першої хвилі» щеплення вже підтверджено постачання 117 тис. доз мРНК вакцини Pfizer-BioNTech. Вакцина наразі проходить процедуру реєстрації. Після завершення процесу — вакцина надійде на спеціалізовані склади з дотриманням холодового ланцюга. Щочетверга Вінницька область робитиме заявку на отримання вакцини, а на вихідні вакцина заходитиме в область.

Доставляти вакцину в область будуть щотижнево. Для розмороження вакцини потрібно 3 години в умовах +2, тому вакцина зберігатиметься в привезених контейнерах на обласному складі до понеділка. Після її розморожування при температурі +2 +8 має бути використана за п’ять днів», — зазначає Тетяна Бондаренко.

Першочергово будуть вакцинувати «ковідні» бригади екстреної допомоги та персонал стаціонарів, що надають допомогу пацієнтам з COVID-19.

Вакцинація в рамках «першої хвилі» буде відбуватися із залученням мобільних бригад, які здійснюватимуть виїзди до місць перебування організованих колективів.

В рамках «першої хвилі» першого етапу вакцинації від COVID-19, на Вінниччині, як і в усіх регіонах України діятимуть дві мобільні бригади.