Організатора фінансової піраміди з Вінниччини відправили під домашній арешт. Відео

imgonline-com-ua-resize-hbcvkrt175

4 вересня організатору фінансової піраміди «B2B Jewelry» Миколі Гонті родом з Вінницької області обрали запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Попри це, ювелірні магазини Гонти функціонують, а в Ладижині нещодавно організували свято до другої річниці створення компанії.

Про це йдеться у випуску «Вікна-Новини» на телеканалі СТБ від 4 вересня.

Як повідомляють телевізійники, інформацію про запобіжний захід вони отримали в Печерському районному суді міста Києва. Організаторів підозрюють у шахрайстві та відмиванні грошей. Вкладниками «піраміди» стали 600 тисяч українців.

Тим не менш, в Ладижині організували святкування до другої річниці створення компанії. На свято прийшли й ошукані вкладниці, які сподівалися зустріти тут Миколу Гонту.

«10 тисяч вклала, а тисячу ‒ отримала. Мені треба операцію на серці робити, і я вклала ці гроші, думала, що трошки зароблю. А вийшло, що я віддала ту копійку, яку складала з пенсії, останнє віддала», ‒ каже пані Ганна. Жінка ‒ пенсіонерка, до того ж має інвалідність.

5f54b21ce5b8e

«Вклади гроші, вклади гроші. Дзвонили мені 300 разів. І та отримала гроші, а я ‒ «балалайку». Те, що на смерть тримала, те віддала. Більше 200 тисяч», ‒ каже подруга пані Ганни, також пенсіонерка. Жінка також розповіла, що вкласти гроші її переконали сусіди. Розповідали про великі прибутки та щотижневі надходження на картку.

5f54b212a807a

Окрім того, на святі була й інша група вкладниць та «партнерок». Жінки ледь не з захватом розповідають, скільки грошей заробили на B2B та радіють, що були у фінансовому ланцюжку першими.

«Тут ще можна було будувати свою команду, отримувати «реферальні». Тобто, був прибуток не тільки від того, що вклав, але й прибуток від того, що вклали ті люди, яким ти просто передав цю інформацію», ‒ каже вкладниця піраміди Леся Третяк.

5f54b1f5b0473

Також сюди завітали люди, які розуміли, що мають справу з фінансовою пірамідою, але все одно сподівалися на легкий прибуток.

«Дочка в Києві, всі говорили, що це ‒ МММ, і я знала, що це таке. Взяла і вклала 5 тисяч, коли вже не було виплат, але мені про це ніхто не сказав», ‒ розповідає жителька Ладижина Валентина Семенівна.

Свій сертифікат, не отримавши обіцяного прибутку, жінка вирішила «отоварити». Купила срібні сережки. За ціною золотих.

«За 5 тисяч ‒ 5 гривень. І як довести, що це біле золото, а не срібло?», ‒ сміється Валентина Семенівна.

Система фінансової піраміди наступна: що більше людина вкладає гроші в «B2B Jewelry», то вище вона піднімається в «рейтингу» організації. Таким чином, можна стати і «Золотим наставником», і «Провідним майстром». За кожну куплену в магазинах мережі прикрасу обіцяють повернути гроші на картку та ще й доплатити. До речі, прикраси тут коштують значно дорожче, аніж в решті ювелірних магазинів.

5f54b1e0d93b8 5f54b1d7bb27c

Для доказу, що вкладникам і гроші повернуть, і прикраси залишать, в компанії активно публікували відео з вдячними відгуками клієнтів.

Найбільший же відсоток (400% річних) обіцяли тим, хто придбає відповідні сертифікати вартістю від 1 000 до 1 мільйона гривень. Всіх, хто його вклав, у мережі «B2B Jewelry» називали вкладниками та партнерами, але, як зазначають юристи, люди ставали власниками звичайного папірця без жодних гарантій.

5f54b1c4ecaf3

«В тому то й ситуація, що ти не розумієш, кому віддаєш гроші. Тобто, видається сертифікат, і таких сертифікатів можна надрукувати при умінні працювати з фотошопом сотні або тисячі», ‒ каже юрист Євген Грушовець. Чоловік і сам власник одного такого сертифікату на тисячу гривень. Купив, аби переконатися, що жодних документів, які б гарантували виплати, немає. Дають лише гарний пакет та інструкцію.

5f54b1ad8c18b

«По суті, це обман людей і заволодіння їхніми коштами. Змінюється лише інтерпретація всіх обставин, реєструються нові товариства з обмеженою відповідальністю», ‒ зазначає фахівець.

З березня гроші вже ніхто не отримує, а в «B2B Jewelry» це виправдовують карантином. Сам Микола Гонта вже після повідомлення про підозру записує відеозвернення та обіцяє йти до суду через «наклеп ЗМІ».