“Оксамитова” реконструкція: влітку на Соборній припинять рух всього транспорту

soborna

Влітку протягом 21 дня на головній вулиці міста – Соборній – буде припинено рух всього транспорту, в тому числі громадського.

Про це повідомив міський голова Вінниці Сергій Моргунов в ході спілкування з журналістами під час презентації нового вінницького тролейбусу 11 квітня. Так, за словами мера, реконструкція трамвайних колій орієнтовно триватиме три тижні. Дата початку робіт не називається, але завершити реконструкцію планують до початку навчального року.

Відповідаючи на запитання журналістів, Сергій Моргунов зазначив, що реверсний рух на час проведення робіт організовувати недоцільно, позаяк це додатково може коштувати близько п’яти мільйона гривень.

Нагадаємо, що “Вінницька транспортна компанія” та департамент капітального будівництва опублікували два тендери щодо реконструкції трамвайних колій по вулиці Соборній у Вінниці. Наразі загальна сума закупівель перевищує 47 мільйонів.

Департамент капітального будівництва Вінницької міської ради оголосив тендер на реконструкцію трамвайних колій, вартість закупівлі – щонайбільше 46 812 686 гривень. В свою чергу, КП “Вінницька транспортна компанія” опублікувала інший тендер на придбання залізобетонних плит для заміни трамвайних колій по вул. Соборній (крива в районі McDonalds) в двох напрямках руху.

Очікувана вартість цієї закупівлі – 710 000 гривень. Таким чином, попередня сума обох закупівель становить 47 522 686 гривень. Щоправда, на сайті Державного фонду регіонального розвитку вказано, що загальна вартість проекту відповідно до експертного звіту складає 33 929 400 гривень. Прогнозовані джерела фінансування у 2019 році: державний фонд регіонального розвитку – 25 000 000 тис. грн., а також міський бюджет – 8 706 800 тис. грн.

Нагадаємо, що “оксамитовий шлях” для трамваїв планують зробити на двох ділянках: від школи-гімназії №2 до Торгівельно-економічного університету, а також від Головпоштамту до Центрального мосту.

У тендерній документації вказано, що вказані ділянки розташовані між раніше реконструйованими. Передбачається демонтаж існуючих трамвайних колій, зняття покриття проїзної частини вулиці в межах необхідних для виконання будівельних робіт, повне розбирання існуючої конструкції трамвайних колій, а потім – влаштування нових трамвайних колій з дренажем, захист інженерних мереж під новими коліями.

“Транспортна компанія” має придбати 107 нових плит під трамвайні колії.

У реєстраційній картці проекту «Реконструкція трамвайних колій по вул. Соборній в м. Вінниця» зазначено, що вулиця Соборна є центральною вулицею історичного центру м. Вінниця. Вона також є магістральною вулицею загальноміського значення з 4-ма багатофункціональними площами, яка з’єднує собою три райони міста. Через центр міста проходять основні маршрути пасажирського електро- та автобусного транспорту, що спричиняє вібрацію та руйнування будівель через граничний знос рейок трамвайних колій, який перевищує допустимі нормативи та не забезпечує безпеку руху. Під проїжджою частиною та тротуарами існує система підземних ходів та катакомб минулих століть, що суттєво впливає на технічний стан та умови експлуатації вулиці.

– З метою запобігання руйнації історичної частини міста Вінниці у 2007 році за рахунок коштів з державного та міського бюджетів було виконано І та ІІ етапи реконструкції інженерних мереж з заміною трамвайних колій по вул. Соборній. Для завершення реконструкції необхідно виконати заміну трамвайної колії довжиною 685 п/м. в одноколійному вимірі, – вказано на сайті Державного фонду регіонального розвитку.

Важливо те, що на час виконання реконструкції колій рух трамваїв по Соборній повністю припиняється. Щодо автомобільного транспорту, то рух тимчасово припинять тільки на ділянках, де неможливо виконувати роботи при русі транспорту. При цьому необхідно забезпечити вільний під’їзд спецтранспорту та рух пішоходів.

Планується виконати вказані роботи протягом календарного року. В результаті реконструкції колій буде забезпечено збереження стану будівель, безперешкодний та безпечний рух міського електро-, автотранспорту та пішоходів в історичній частині Вінниці.

Відкритий аукціон з пошуку виконавця робіт заплановано на 23 квітня. Переможцем оберуть того, хто відповідатиме усім технічним характеритстикам і запропонує реконструювати колії за найменшу ціну.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована