Одна з шести майстринь у світі: вінничанка вишиває прикраси за старовинною австрійською технікою. Фото

Сережки завбільшки виноградну ягоду, а брошки в грецький горіх. Мініатюрні прикраси, вишиває майстриня з Вінниці Олена Попенко. Жінка одна із шести майстринь світу, які взялись за відновлення давньої техніки «петіт поінт». Її започаткували в Австрії ще у 18 столітті. І саме тоді серед аристократії стався бум на мініатюрну вишивку. Для королівських дворів – вишивали меблі, блокноти та навіть шпалери.
Побачила усю цю красу в королівських музеях Франції – вирішила її відтворити. До цього ніколи не вишивала. І аби презентувати свій першій витвір працювала рік», — розповідає пані Олена.
Вона вишиває кулони 25 на 18 сантиметрів, в яких помістилось понад дві тисячі стібків.
«Вишиваю лише з величезною лупою, на спеціальній міні канві, яку замовляю у Франції, а з Англії приходять шовкові нитки, бо лише вони придатні для мікровишивки. Фурнітура для сережок, годинників та кулонів тежінтернаціональна – багато її з реальних вінтажних прикрас. Ці прикраси практично не можливо пошкодити, і вони не псуються з часом. Як от ця книга для запису танців, якої уже 200 років», — майстриня демонструє книжку.
«Є речі, які поза часом, мода йде а якісь надбання культури вони залишаються і я вважаю їх дуже класно потрібно мати біля себе тому що це на віки. У мене є дійсно в цій вишивці фішка, тому що тут майже нічого не зроблено по одній схемі. Деякі моменти, я вишиваю просто з голови дещо я можу дуже-дуже тоненько заточеним олівцем намалювати на канві 880 стібків в одному сантиметрі і вишити просто, як художник», — зауважує.
Зараз у її колекції десятки унікальних прикрас з різним орнаментом та оформленням.