Нові джерела енергії: у Вінницькій області вирощують енергетичні верби

verba

В Жмеринському районі активно впроваджують альтернативні джерела енергії. Нещодавно Северинівською об‘єднаною територіальною громадою було висаджено 3500 енергетичних верб.

Енергетична верба – один з варіантів біомаси, як відновлювальної енергії, котрий допоможе замінити газ, ще й дасть можливість заробляти фермерам, котрі будуть займатися цією культурою. Цей вид верби має здатність зростати надзвичайно швидким темпом. Збір сировини (зрізання стовбурців) проводять вже з першого року. Хоча є варіанти отримувати біомасу з такої плантації один раз в два або три роки.

Після збору врожаю, верба дуже швидко відростає – таким чином є поновлюваним джерелом енергії.

Врожайність (отримана маса зрізаних галузок) коливається від 10 до 30 тонн з одного гектару за рік. Для обігрівання приватного будинку потрібно 3-5 тонн такого біопалива на сезон.

Зрізана верба використовується або для прямого спалювання в котлах або для виробництва брикетів чи пелет, котрі потім спалюються. Важливо, що при цьому не погіршується стан довкілля, хоча при згорянні в атмосферу виділяється вуглекислий газ. Але в період росту верби вона спочатку «споживає» вуглекислий газ, котрий потім утворюється при спалюванні. Тобто, баланс вуглекислого газу дорівнює нулю. Крім того, вона ще й виділяє корисний кисень.

Цьогоріч новою технологією зацікавились у Жмеринському районі. У Северинівській ОТГ назвали ряд переваг використання даного виду палива:

– Продуктивність верби становить від 10 до 15 тонн сухої маси на гектар за рік, а це перевищує вихід деревини із традиційних лісових насаджень у 14 разів. Найоптимальніший строк для нагромадження кущами верби великої кількості біопалива – три роки.Після скошування пагонів на залишених прикореневих частинах весною знову з’являться паростки – цикл самовідновлення верби на одному місці може тривати впродовж 3 десятиліть.

Для забезпечення процесу перетворення біомаси на паливо будуть створені додаткові робочі місця.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована