НЕЗАДЕКЛАРОВАНЕ ПІДПРИЄМСТВО, ДВІ КВАРТИРИ ТА МІЛЬЙОН ГРИВЕНЬ – КЕРМАНИЧ ВІННИЦЬКОГО «МІСЬКСВІТЛА»

svet

Майже всі вулиці у Вінниці освітлюються у темний час. Але чим ближче до околиць міста, тим більше вірогідність зустріти якусь не освітлену вулицю чи провулок. Щоб дізнатись, скільки всього стовпів освітлює Вінницю, на який вулиці ще немає нічного освітлення та яке підприємство відповідає за це, ми направили запит до Вінницької міської ради.

З офіційного запита дізнаємося, що зовнішнього освітлення вулиць у Вінниці немає на приєднаних територіях та на дачних масивах. Це такі квартальні комітети (дачі): «Сабарів», «Підлісний», «П’ятничани», «Тяжилів», «Надія», «Малі Хутори Центр», «Поділля» (Лука-Мелешківська сільрада), «Поділля» ( Агрономічна сільрада).

 

Також у запиті зазначено, що на балансі міського комунального унітарного підприємства (МКУП) «Міськсвітло» знаходиться 6732 опор зовнішнього освітлювання. Відповідно до аналітичної системи YouControl, це підприємство має статутний капітал 23 286 141 гривень. Керівник МКУП «Міськсвітло» – Вадим Кондрацький. Він є також серед засновників приватного підприємства ТОВ «Газпостачінвест», яке займається торгівлею газом через місцеві (локальні) трубопроводи. Це комунальне та приватне підприємства мають однакову адресу: вулиця Скалецького, 17. Вадим Кондрацький не вказав у своїй декларації , що він є серед засновників ТОВ «Газпостачінвест».

– Це підприємство було створено у 2017 році, тому у своїй щорічній декларації за 2016 рік я цього не відобразив. У щорічній декларації за 2017 рік я вкажу цей факт, – каже директор МКУП «Міськсвітло» Вадим Кондрацький.

Переважна кількість громадян вважають, що директор комунального підприємства згідно із чинним законодавством не може бути серед керівників приватних підприємств, але це не зовсім так.

 

– Таке може бути. Власником підприємства може бути будь-хто, незважаючи на посаду, – каже член ради громадського контролю НАБУ, виконавчий директор ГО «Антикорупційний штаб» Сергій Миткалик.

Але є нюанси:

– У такому випадку може виникати конфлікт інтересів, коли такий засновник буде лобіювати інтереси свого підприємства при отриманні комунального майна та коштів державного (комунального) бюджету, – зазначає медіа-юрист Людмила Панкратова.

Вадим Кондрацький задекларував дві квартири у Вінниці 78,5 та 82,2 квадратних метри. Готівкою родина МКУП «Міськсвітло» задекларувала 12 000 доларів, 10 000 євро та 300 000 гривень. Якщо сумарно це підрахувати у гривнях, то виходить загальна сума у 949 492 гривень.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована