«Не хочемо вмерти від смороду»: люди цілодобово протестують під спиртовим заводом

bez-imeni-1

Мешканці селища Тростянець на Вінниччині четверту добу блокують роботу спиртового заводу через сморід відходів виробництва з бардових полів.

Вимагають призупинити роботу заводу та усунути усі недоліки. Заблокували усі в’їзди на територію – не впускають та не випускають машини. Облаштували блокпости, на яких чергують цілодобово.

«Запах з’явився, відколи відновили роботу підприємства чотири роки тому. Торік у річку злили брагу, від чого виздихала риба. А останнім часом сморід став взагалі нестерпним, аж до нудоти. В горлі пече, люди скаржаться на головний біль. Вікна та двері у будинку доводиться щільно зачиняти, бо все провонюється», — розповів кореспондентові Gazeta.ua учасник акції протесту Сергій Пунько.

20 червня за розпорядженням голови Вінницької обласної адміністрації Валерія Коровія скликали позачергову техногенну комісію. На засіданні одноголосно було прийнято рішення – рекомендувати призупинити роботу підприємства. Наступного дня фахівці відібрали викиди в атмосферне повітря в шести місцях населеного пункту. За 400 м від бардополів рівень сірководню перевищує в 6 разів. Біля центральної районної лікарні в 4 рази.

«Ситуація залишається небезпечною для життя та здоров’я людей. І саме керівництво спонукало людей висловити протест у такій формі. Хоча протягом останніх 3-х років громада, селищна рада, районна адміністрація намагалися знайти компроміс на їхнє безпечне виробництво продукції. Запах буде погіршуватися з підвищенням температури повітря. Тому що 40 гектарів бардополів заповнені по вінця. І чим вище градус повітря, тим більше іде процес випаровування. Запах поширюється на сусідні села. На громадських слухання директор підприємства обіцяв, що вони будуть вивчати питання по будівництву біогазоустановки. Але на засіданні техногенної комісії він словом не обмовився про це. Тепер каже, що на підприємстві почали застосовувати дезинфікуючи засіб полідез. Але це ж не матиме результату. Він можливо може у вузькому процесі на самому виробництві щось може дезинфікувати. Але не смердючий запах на полях фільтрації», — каже голова селища Людмила Червонецька.

Попри протести, керівництво заводу виробництво не зупиняє. Кажуть, проблему із неприємним запахом намагаються вирішити. А щодо незаконного блокування — уже звернулися до поліції.

«Я переймаюся так само, як і всі люди. Бо й сам тут живу і дихаю цим повітрям. Ми кожних чотири години вливаємо у бардоємності полідез, який знищує бактерії. Уже в понеділок на трубу встановлять дозатор, який буде вливати засіб автоматично. Щодо біогазоустановки – планували будівництво. Однак землю нам не виділили. Сказали, вирішувати цю проблему за рахунок своїх бардополів. Також ми будемо ініціювати комплексну перевірку. Оскільки неприємний запах може йти також із місцевих стоків чи сміттєзвалища», — каже директор спиртового заводу Богдан Білейчук.

Тим часом голова Вінницької ОДА Валерій Коровій підписав подання на прокуратуру, звернення до Національної поліції з вимогою відкрити кримінальні провадження щодо відповідальних посадових осіб. Каже, має підозру, що цю ситуацію «покривають».

«Політизація процесу приватизації «Укрспирту» створила велику «корупційну бомбу» в Україні. Але я підкреслюю, що ми в цій ситуації солідарні з громадою і будемо її підтримувати», — сказав Коровій.

Люди від заводу розходитися не збираються. Кажуть, стоятиму, поки їх не почують.

 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована