Не дочекався справидливих вироків. Пішов із життя 78-річний активіст Майдану

90655105_214196633119468_1440111910262407168_n

На 78 році пішов із життя учасник Революції гідності Микола Пасічник з міста Ладижин Вінницької області.

Про смерть чоловіка повідомляє місцевий сайт «33-й»

– “Народна Самооборона м. Ладижин” з сумом повідомляє, що після важкої тривалої хвороби пішов з життя палкий патріот України, майданівець Микола Данилович Пасічник. Співчуваємо рідним і близьким покійного. Світла пам’ять…

У січні 2014 року тоді ще 72-річного чоловіка, який приїхав до Києва взяти участь в ході до Дня Собороності, побив «Беркут», затримали на вулиці Грушевського.

Миколу Пасічника вдарили по обличчю дубинкою і він втратив свідомість. У нього діагностували струс головного мозку. Тоді ж побитого чоловіка звинуватили в організації масових правопорушень.

Пасічника засудили до 2 місяців арешту, а потім замінили на домашній. Крім струсу мозку у чоловіка була розірвана губа.

Розслідування щодо побиття та незаконного ув’язнення майданівця штучно затягують, повідомляли журналісти Bihus.info.

 

Нагадаємо, що історію, яка трапилась із Миколою Пасічником з Ладижина, показували на всіх телеканалах. У 2014 році під час ходи на честь Дня Соборності силовики пішли в наступ на майданівців. Дідуся, який тримав у торбині лише шматок сала та хліб, сильно побили кийком та затримали. Під час «обшуку» його речей дописали сім коктейлів Молотова та звинуватили в організації масових заворушень та участі в побитті бійців «Беркута». Хоча у дідуся, який довгий час був електрозварювальником, одна рука не працювала. Згодом Шевченківський суд столиці за сфальсифікованими прокураторою матеріалами кримінальної справи присудив пенсіонеру, в якого була розбита губа та струс мозку, два місяці тримання під вартою.

Щоправда, через день той же суд замінив вирок на домашній арешт. Але додому Микола Пасічник не повернувся, адже проходив лікування. Зрештою, Революція гідності перемогла, і з усіх майданівців зняли обвинувачення. А нікого із причетних до побиття та засудження старенького не покарали. І лише у 2018 році Генпрокуратура почала кримінальне провадження. Але справу ще довго затягували і по ній відбулось лише одне підготовче засідання.

Журналісти з’ясували, що підозрювана екс-прокурорка Ілона Клюге, яка фігурує у справі про переслідування Пасічника, вже вісім місяців ознайомлюється з матеріалами кримінального провадження.

У лютому 2020 року колишній прокурор Київської прокуратури Андрій Сайчук помер у кабінеті слідчого під час ознайомлення з матеріалами справи. Сайчуку інкримінували незаконне притягнення Пасічника до кримінальної відповідальності.

«Нікого із причетних до побиття та засудження старенького не покарали. Лише у 2018 році Генпрокуратура почала кримінальне провадження. Але справу ще довго затягували і по ній відбулось лише одне підготовче засідання. Микола Пасічник так мріяв дожити до завершення суддів і чекав справедливого вироку… Не дочекався», — пише вінницький сайт.

За освітою Микола Данилович був електрозварювальник.

Світла пам’ять…