НАЗК і ОНН роз’яснюють вінницьким посадовцям, де корупція, а де можна

stop-korrupciya

У Вінниці представники Національного комітету запобігання корупції читають для чиновників та самоврядців лекцію-ознайомлення з вимогами законодавства щодо запобігання корупції.

Сьогодні, 15 листопада, до Вінниці завітали представники Національного комітету запобігання корупції, щоб ознайомити представників ОДА, РДА та органів місцевого самоврядування з вимогами законодавства в частині конфлікту інтересів та інших обмежень задля запобігання корупції. Окрім вінницьких, лекцію від НАЗК у Вінниці почують також держслужбовці та депутати з Хмельницької області.

Голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій наголосив, що держслужбовцям та депутатам необхідно фахово роз’яснити, що таке конфлікт інтересів. Губернатор розповів з власного досвіду, що не завжди є зрозумілим, де конфлікт інтересів, а де його немає.

— Нещодавно мені подарували футбольний м’яч, і я сам для себе задав запитання: «Це є елемент, який може бути трактований як порушення законодавства?». Зверніть увагу, я не жартую, я говорю абсолютно практичні речі. Перше питання до мене: «Це ви заберете додому чи як?». Я відповідаю: «Я передам дитячо-юнацькій спортивній школі». І тоді це буде вважатися нормальним, — алегорично порівняв В.Коровій.

Вінниця стала першим містом, куди завітало НАЗК з лекцією щодо запобігання корупції. Загалом, в рамках проекту, який фінансується ООН в Україні, представники НАЗК відвідають 15 міст держави.

— Ми побуваємо в 15-ти містах, але буде охоплена вся Україна, оскільки в міста, де будуть проводитися тренінги, приїжджатимуть державні службовці та депутати з сусідніх міст — так як сьогодні з Хмельницького до Вінниці, — сказав експерт програми розвитку про ООН в України Роберт Сіверс.

Свій тренінг для чиновників предаствниця НАЗК Ірина Чипенко розпочала з визначення «доброчесної поведінки» службовця, а потім перейшла до протилежних понять: «конфлікт інтересів», «зловживання владою» та «корупція». Організатори наголошують, що після лекції представники влади зможуть поставити їм так би мовити неформальні запитання.

Нагадаємо, лише один чиновник Вінницької ОДА не подав е-декларацію про доходи.

iVin

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована