Найгучніша справа про здирництво у Вінниці завершилася пшиком

chornoivan

Штраф у розмірі 17 тисяч гривень залишив у силі Апеляційний суд Вінницької області обвинуваченого у здирництві редактору газети і сайту «Тарасова правда» Тарасу Чорноивану. За те, щоб прибрати «компроментуючі надумані матеріали» з власного ресурсу в 2013 році він вимагав від ректора ВНМУ Василя Мороза «компенсацію» у 400 тис. грн.

Як повідомляє прес-служба Апеляційного суду Вінницької області, негативні статті про ректора медуніверситету та його колег мали системний характер. Паралельно з цим Тарас Чорноіван пропонував йому припинити їх публікацію та зняти з сайту вже розміщені матеріали. Підготовлений рахунок-фактуру «за рекламні послуги» він передав своєму колишньому тестю – завідувачу кафедри вузу, щоб той вручив його Василеві Морозу, а на словах уточнив, що якщо ректор відмовиться заплатити 400 тисяч гривень ($ 50 тисяч за курсом 2013-го), то потік компромату не припиниться.

 

Оплата повинна була проводитися безготівково – за трьома рахунками-фактурами. Два перших – на 100 тисяч, а останній – на 200 тис. грн. На кожному з цих документів стояла печатка СПД Юлії Кривошеєвої, майбутньої дружини Тараса. Василь Максимович не відразу погодився. Точніше, він звернувся в правоохоронних органів, а потім таки перерахував 100 тис. грн., але як від приватної особи, після чого «компромат» зник з сайту.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за частиною 3 статті 368-4 КК україни (Підкуп особи, яка надає публічні послуги) України. Зазначимо, санкції цієї статті передбачають не тільки штраф до 17 тис. грн., але й позбавлення волі на термін до 5 років. Підозрюваного затримали в одному з київських кафе, і під охороною доставили до Вінниці. В суді першої та апеляційної інстанцій він стверджував, що одне столичне піар-агентство замовило йому комерційні журналістські розслідування по університетах, а особисто у В. Мороза він нічого не вимагав. Коли ж звернулися «люди ректора», їм передав, мовляв, «якщо витрати компенсує», то видалить статті. Дружина Т. Чорноівана запевнила, що зовсім не причетна до цього, і здивувалася, коли побачила на рахунку гроші від фізособи, тому і відмовилась від них. У результаті її Вінницький міський суд визнав невинною у злочині, вину визнав чоловіка, і порахував, що штраф стане гідним покаранням за вимагання.

Незважаючи на резонанс «історії» влітку 2013-го і зібрані докази причетності фігуранта, саме «справа» незабаром втратило суспільний інтерес. Нагадала про нього колегія суддів Апеляційного суду, розглянула скарги прокурора і обвинуваченого на вирок суду першої інстанції. Штраф у 17 тисяч гривень ($640 за нинішнім курсом) редактор може оскаржити в касаційній інстанції.

 

Се ля ві.

Реал

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована