Найбільше в Україні адміністративні послуги надають у прозорих офісах Вінниці

8
За п’ять років роботи вінницьких Прозорих офісів кількість їхніх послуг зросла з 300 майже до 600. Тепер містяни можуть в них зареєструвати місце проживання, отримати різноманітні послуги з реєстрації бізнесу, нерухомого майна, оформити житлову субсидію, зареєструвати транспортний засіб та отримати водійське посвідчення, оформити паспорт громадянина України та для виїзду за кордон і навіть одружитися.
За останні п’ять років у Вінниці вдалося створили єдиний простір для отримання якісних соціальних та адміністративних послуг з комфортними умовами для усіх відвідувачів. На сьогодні у Вінниці працює чотири територіальні  відділення ЦНАП: Центральне (вул. Соборна, 59), «Вишенька» (пр. Космонавтів, 30), «Замостя» (вул. Замостянська, 7) та «Старе місто» (вул. Брацлавська, 85). А також створено сім віддалених робочих місць адміністраторів, зокрема й у смт. Десна.
У вінницьких Прозорих офісах можна отримати послуги не тільки виконавчих органів міської ради, а й державні.
«Ми стали таким центром, де кожен бажаючий може отримати довідку, одружитися, зареєструвати місце проживання та багато інших послуг. Варто відзначити, що ми  є лідерами в Україні  по кількості надання послуг мешканцям –  на сьогодні у Центрах адміністративних послуг ми надаємо 582 послуги, з яких 37 можна замовити онлайн», – розповіла директорка департаменту адміністративних послуг Ірина Копчук.
Адміністратори Прозорих офісів постійно працюють над збільшенням кількості послуг та покращенням якості роботи. Так, у 2016 році запровадили додатковий сервіс «Мобільний адміністратор». Він дозволяє людям з особливими  потребами викликати працівника Прозорого офісу додому. Вінницькі ЦНАПи одними із перших почали надавати комплексну державну послугу «Є-малятко», коли при народженні дитини можна оформити пакет документів прямо у пологовому, або ж звернувшись до Прозорих офісів міста, та послугу ID14, яка надає можливість  молоді при замовленні першого паспорту у формі ID картки отримати реєстраційний номер облікової картки платника податків.
Також з 2016 року у ЦНАП можна зареєструвати чи перереєструвати транспортний засіб, скласти іспитів ПДР, отримати водійське посвідчення. З цього ж року стала доступна ще одна державна послуга – реєстрація шлюбу.
А нещодавно на Замості запрацював оновлений Прозорий офіс, соціального спрямування, де можна отримати понад 60 послуг. Адміністратори обслуговуватимуть 82 тисячі мешканці  мікрорайонів Замостя та Старе місто https://cutt.ly/DfaNe4N .
У всіх Прозорих офісах для відвідувачі з дітьми облаштовані дитячі кімнати, де малеча під наглядом вихователя займається творчістю, чи дивиться мультик, поки батьки вирішують питання. Також тут є сповивальні  столики та місце, де можна погодувати дитину.
В  Прозорих офісах міста для людей з проблемами зору встановлені   звукові маячки SB — 01.  Їх встановили над вхідними дверима у приміщення. Пристрій спрацьовує завдяки спеціальній програмі, або ж персональним пультам, які мають слабозрячі вінничани.
Вінниця стала одним із перших міст, де запрацював мобільний додаток ConnectPRO, розроблений українськими IT-фахівцями. Він дозволяє спілкуватися в режимі онлайн-чату. Завдяки йому мовлення співробітника Прозорого офісу перетворюється на текстові повідомлення, які надходять відвідувачу на його смартфон. Окрім того, у програмі є сервіс онлайн-сурдоперекладу – впродовж робочого дня у режимі відеозв’язку доступний сурдоперекладач.
В 2019 році запрацював колл-центр Прозорого офісу, де в телефонному режимі або онлайн можна отримати консультації з різних адміністративних питань та записатись на прийом. Особливо важливо це в умовах карантину,  коли для того, щоб потрапити до адміністратора потрібно попередньо записатися і прийти у зазначений час.
Фактично Вінницький ЦНАП  наразі працює як інтегрований центр надання послуг, одним з головних принципів роботи якого є  доступність влади для громади.