Категорії: Головна

Начальник установи виконання покарань та прокурор прокоментували ситуацію з катуванням у вінницькій тюрмі

komentar

Позаплановою перевіркою Генеральної прокуратури було виявлено факт неналежних умов утримання засудженого та відкрито кримінальне провадження за ст. 127 ККУ (Катування).

9 жовтня представник прокуратури області Олександр Ведешин та начальник Вінницької установи виконання покарань №1 Ігор Григоренко під час брифінгу повідомили, що факту катування засудженого не було, але чоловіка тримали в неналежних умовах.

Чоловіку 27 років, він житель Вінницької області. В установу виконання покарань доставлений поліцією за вироком суду, яким призначено покарання у вигляді 2 місяців арешту за ст 395 ККУ. Його доправили у вінницьку УВК №1 для подальшого етапування в іншу колонію.

«Згідно ст. 127 ККУ, передбачена кримінальна відповідальність за катування. Катування, це умисне заподіяння сильного фізичного болю або фізичного чи морального страждання шляхом нанесення побоїв, мучення або інших насильницьких дій з метою спонукати потерпілого або іншу особу вчинити дії, що суперечать їх волі. Під час проведення перевірки Вінницької установи виконання покарань виявлено факт порушення вимог законодавства, пов’язаний з тримання одного з засуджених в камерному приміщенні медичної частини установи в незадовільних побутових умовах.

Під час перевірки та спілкування з засудженим, виявлено, що катування до нього не застосовувалось. Засуджений повідомив, що будь-які насильницькі дії до нього не вчинялись. На даний час засуджений перебуває в задовільних умовах, претензій не має», — повідомив в.о. начальника відділу нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших заходів примусового характеру прокуратури області Олександр Ведешин.

Людину помістили в камеру без побутових умов, через те що його привезли в кінці робочого дня і він був у психічному стані, який потребував ізоляції від інших засуджених…

В неналежних умовах чоловіка утримували три дні. Начальник Вінницької установи виконання покарань № 1 Ігор Григоренко повідомив, що перевірка Генеральної прокуратури проходила 1 жовтня.

«Засуджений був доставлений до установи виконання покарань працівниками поліції після 18.00. Після 18.00 години працівники йдуть додому, залишається чергова зміна та оперативна група. Приймав ув’язненого фельдшер. Під час попереднього огляду фельдшером встановлено, що психічний стан здоров’я, який не відповідав вимогам для поміщення в камеру. Тому медпрацівник прийняв рішення про поміщення засудженого до медичної частини. На даний час проводиться ремонт в медчастині… Камера, в яку помістили засудженого, не відповідає санітарним вимогам. Умови тримання були не належні. Проводиться внутрішня перевірка. Особи, які причетні до ситуації, будуть притягнені до відповідальності», — говорить Ігор Григоренко.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована