На землі вінницького заводу Міністерства оборони поклав око німецький інвестор

45-zavod

Із загальних 30 гектарів, на яких розташований «45 завод» та «732 вінницький ремонтний завод» для повноцінного функціонування підприємства потрібно близько 12 гектарів.
Тому і вирішили провести процедуру відчуження надлишкового майна, однак вже три роки процес не може зрушити з місця. У чому ж причина дізнавалась кореспондент Vlasno.info.

Надлишкові землі — збиткові для заводу

 

Із 2013 року державне підприємство «45 експериментальний механічний завод» державного концерну «Укроборонпром» планує здійснити відчуження надлишкового майна. Після радянського часу суттєво скоротили робочі місця, на заводі чимало приміщень вже десятки років не використовуються, але земельний податок щороку складає мільйонні суми.

– Утримання надлишкового майна призводить до невиправданих витрат на ремонт, охорону, сплату податку на землю, утримання чисельного обслуговуючого персоналу, – коментують на «45» заводі. – Реалізація надлишкового майна дала би змогу покращити виробничий розвиток підприємства, оновлювати його фонди, впроваджувати сучасні технології, а необхідне державному підприємству майно використовувати ефективніше.

Землі режимного об’єкту хочуть орендувати

 

На заводі, кажуть, вже давно планували оптимізувати роботу та модернізувати підприємство, однак на заваді стоїть процедура відчуження та передачі частини територій та приміщень у сферу комунального господарства.

– Майно можна було би використовувати як складські приміщення, для ремонту автомобілів, для обробки деревини, виготовлення меблів тощо, – припускає заступник директора 45 заводу Володимир Футій. – Завод – це режимний об’єкт, але всі нюанси користування приміщеннями враховано: ми готові встановити додаткові огорожі, аби убезпечити процес виробництва від зайвих очей. У нас, скажімо, є їдальня. Вона розрахована на кілька тисяч осіб – у радянський час на заводі стільки працювало осіб. Однак зараз це приміщення не використовується. Процес відчуження міг би врятувати ситуацію.

Обороноздатність держави не орендується

Варто зазначити, що підприємство розташоване на вулиці Стрілецькій, у «стратегічному мікрорайоні» Вінниці: тут і Командування Повітряних сил Збройних Сил України, поруч – військова прокуратура Вінницького гарнізону Центрального регіону України, трохи у протилежному напрямку – полк зв’язку та управління, а також Вінницький зональний відділ Військової служби правопорядку

Вже надано експертну оцінку надлишковому майну, «Укроборонпромом» як органом управління розроблено та затверджено план реструктуризації підприємства, а між заводом та обласною і міською владою укладено Меморандум про співпрацю. Що заважає вже три роки «45 заводу» офіційно «відмовитися» від десятка гектарів – ми запитали у Фонді державного майна.

– Кілька років тому до нас звернувся «Укроборонпром» із документами щодо відчуження майна, – коментує начальник комунікаційного управління Фонду державного майна Ніна Яворська. – Але ми не погодили ті документи, оскільки майно цього заводу не підлягає відчуженню. У цьому випадку неможлива зміна форми власності. Це прописано у статті п’ятій Закону України «Про приватизацію»: їй не підлягають об’єкти, що мають загальнодержавне значення та забезпечують обороноздатність держави.

На «45 завод» поклав око німецький інвестор

У Вінницькій обласній державній адміністрації підтверджують, що територія заводу використовується приблизно на 20 відсотків, тому питання відчуження не знято з порядку денного.

– Решта корпусів стоять у занедбаному стані, дійшло до того, що там вже дерева поросли, – каже перший заступник голови Вінницької ОДА Андрій Гижко. – Кілька років тому Фонд державного майна справді відмовив у відчуженні, однак кілька тижнів тому знову відбулися перемовини між керівництвом заводу та представниками Міністерства оборони, а також німецьким інвестором — він готовий задіяти від семи до 10 тисяч квадратних метрів території цього підприємства та створити дві тисячі робочих місць.

Андрій Петрович наголошує, що вінницький «45 завод» планують виключити із переліку тих об’єктів, які не підлягають приватизації та таки розпочати процес відчуження майна.

Vlasno

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована