На вулицях Вінниці знаходять стрижів. Люди намагаються врятувати пташенят.

strij

Дома у вінничанина Богдана Лялюка живе молодий стриж. Пташеня йому дала знайома якого знайшла кілька днів тому неподалік одного з магазинів.

«Таня йшла на роботу. Аж бачить пташеня. Воно вже було поранене. Напевно, його встигли коти подерти. Забрали додому. Спочатку не знали й що і робити. Потім в інтернеті прочитали, треба годувати комахами. Спочатку ловили дома. Але він їсть дуже багато і часто. Тепер сходив у зоомагазин, купив тарганів, спеціальний корм для пташок. Єдине, переживаю, аби вижив. Адже він трохи кволий. На шиї рана. Заливаю її антисептиками. Він весь час сидить. Спочатку думали посадити у клітку для папуг, та порадили у коробку. Так він там себе почуває комфортно. Походить кілька кіл, поспить. Сподіваюся, що пташка оклигає і навчиться літати. А наразі, навіть не називали його», — розповів Богдан.

Інформацію про те, як доглядати за пташеням, Богдан дізнавався через соцмережі в інтернеті. Як виявилося, така сама знайда є у багатьох вінничан. Люди вже назвали явище своєрідним «стрижепадом». Проте, нічого дивного у тому, що так часто почали знаходити цих пташенят, не бачить місцевий орнітолог Олександр Матвійчук.

«Нормальне сезонне явище. Період вильоту пташенят стрижів. Деякі не справляються. Чи недостатньо окріплі, чи мають індивідуальні вади. Тому і падають. Буває, що збивають, чи за щось чіпляються. У них така анатомічна особливість, мають коротенькі лапи. Тому з землі, чи пласкої поверхні, вони злетіти не можуть. Для того, аби злетііти, необхідна висока поверхня», — пояснює Вiнниця.info орнітолог.

Також попереджає, у більшості випадків доля підібраних пташенят буде приречена.

«Годувати потрібно комахами. У великій кількості. Мало людей на це мають стільки часу. Стрижи серпокрильці можуть їсти лише невеликих комах. Це комарі, мухи. По 7 разів на день. Якщо люди готові у такому ритмі доглядати, то нехай спробують. А якщо ні, порада така, не беріть додому. Адже, стриж, який випав, не завжди приречений загинути на вулиці. Його треба просто підсадити на якесь підвищення, аби не дістали собаки та коти. А потім батьки часто догодовують своїх пташенят. Знаходять і не кидають», — додає Матвійчук.

Орнітолог також зауважує, щоб випавше пташеня стрижа стало на крило, достатньо кількох днів.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована