На вулиці Учительській утеплюють будинок

uteplenie

Мешканці 10-поверхівки, що у Вінниці на вулиці Учительській, 10 утеплюють фасад свого будинку 10-сантиметровим пінопластом, оздоблюють і фарбують. Роботи ведуться на умовах співфінансування із міською радою: 70% вартості робіт оплачується з міського бюджету, 30% — мешканцями. Завершити утеплення будинку планують до кінця цього року.

У 2104 році мешканці цієї багатоповерхівки (80 квартир) вирішили, створити ОСББ. За два роки виконали чимало робіт: за кошти міського бюджету відремонтували інженерні мережі, на умовах співфінансування зробили капітальний ремонт системи електропостачання будинку. За допомогою державної програми з енергоефективності замінили вікна у під’їздах. Зараз мешканці роботою ОСББ задоволені. А от із самого початку, говорить голова ОСББ Олег Побірський, в успішність вірили далеко не всі.

 

— Це зараз до нас просяться сусідні будинки, бо бачать, скільки роботи ми зробили, а спочатку було все не так радісно. Досі зберігаю протокол перших зборів, де видно, що не всі хотіли переходити в ОСББ. Чесно кажучи, я й сам переживав, але взявся, «закачав рукава» і почав працювати. Ми дуже об’єдналися після того, як взялися утеплювати будинок. У нас були такі, що уже утеплили свої квартири, але все одно здавали гроші і долучилися до всіх, — розповідає голова ОСББ Олег Побірський. — У дворі висадили туї, квіти, обладнали дитячий майданчик — це все ініціатива мешканців.

Тепер будинок по Учительській, 10 контрастно вирізняється серед інших багатоповерхівок, які поруч. Окрім робіт по утепленню фасаду, роблять і капітальний ремонт у під’їздах. Фарбують стіни, встановили датчики руху на сходинкових клітинах, а в підвалах — LED-лампи. Окрім цього, встановили ще й систему відеоспостереження.

— Сьогодні ОСББ — це одна із найкращих форм управління будинків. Тому що, окрім мешканців, проблеми цих будинків мало кого хвилюють, ніхто чужий не приїде і не розв’яже їх. Ми бачимо, який результат дає ініціатива людей по утриманню конкретного будинку, в тому числі і в питаннях економії енергоресурсів. Я думаю, це гарний приклад будинкового самоуправління у місті Вінниці. На сьогодні у нас 26 будинків, де заплановане часткове утеплення, з них у 14-ти — уже провели роботи, до кінця року, думаю завершимо решту, — зазначив мер Вінниці Сергій Моргунов.

 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована