На Вінниччину прибув ретро-потяг

1554e33255652cf83cf22f0ec9c47cfb_preview_w440_h290

10 березня до міста Бершадь на Вінниччині прибув ретро-паровоз з Гайворона Кіровоградської області. Старовинний локомотив орендували на 4 години, аби влаштувати акцію про недопущення закриття найдовшої в Європі вузькоколійки.

«Ми намагаємося врятувати не тільки вузькоколійку, яка об’єднує перевезення пасажирів з двох областей та безлічі районів. Хочемо вберегти ще як історичний об’єкт. Адже відкрили її 130 років тому. І що цікаво, вона має протяжність саме 130 кілометрів. Ця вузькоколійка одна з найдовших в Європі. Цілі покоління зростали під паровозні та тепловозні гудки та постійний шум рухомого складу. А «УЗ» має плани ліквідувати найближчим часом. Тому і організували цей «Паровозний тур!», — розповів організатор Дмитро Бабаріка.

Спецрейс вирушив за 50-кілометровим маршрутом Гайворон-Бершадь-Гайворон, під паровозом «ГР-280». Його учасники — пасажири розмістилися у вагоні Pafawag.

«Цей тур розрахований на демонстрацію туристичного потенціалу. Паровоз знаходиться в депо Гайворон, приписаний до депо Христинівка. Належить УЗ. Він випущений у Німеччині в 1950 році, потрапив в Україну по репарації. Можна сказати, що це був промо-тур з метою показати важливість залізниці для місцевих жителів. Вже рік, як ділянка залізниці стандарту 750 мм Гайворон — Рудниця не працює. «Укрзалізниця» відмовляється відновлювати приміський рух посилаючись на карантин, та збитки, що завдають компанії приміські перевезення. Кінцева мета керівництва «УЗ» — позбутися цього баласту, що «псує» фінансові показники. Тим часом, перспектива закриття вузькоколійки турбує, як місцеву владу, залізничників та ентузіастів, які намагаються зберегти унікальну інфраструктуру», — зауважив Олег Васильєв, оглядач актуальних тем та події на залізниці України.