На Вінниччину надійшли тест-системи для виявлення коронавірусу (ФОТО)

44470a29b2147936c40d46a0c84dd341_preview_w440_h290

На Вінниччину прибули тести для проведення полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) з виявлення коронавірусної інфекції. Це частина вантажу, які держава отримала з Китаю. Сьогодні в регіоні наявні тест-системи для 1700 досліджень.

Про це повідомила в.о. головного державного лікаря області Валентина Зайцева, інформує Департамент охорони здоров’я ОДА.

За словами посадовиці, такі дослідження проводить вірусологічна лабораторія обласного лабораторного центру МОЗ, де безпосередньо відбувається діагностика – полімеразна ланцюгова реакція, якою визначається наявність генетичного матеріалу збудника, тобто РНК збудника – чи є збудник на слизових чи нема.

Існує два види тестів на коронавірус: експрес-тести і тестування методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР).

«Швидкі тести проводять лише тим, хто хворіє понад 6 днів, адже тоді вже можуть утворитися антитіла до коронавірусу. Тест дає результат за 15 хвилин. Раніше його проводити немає сенсу, тому що можуть не утворитися антитіла і тест покаже хибний результат. Але і його результат мають підтвердити лабораторно», — пояснює лікарка.

Нагадаємо, що головний лікар Вінницької дитячої обласної лікарні на своїй сторінці у Фейсбук розповів про доцільність використання медичних масок. Також — про ажіотаж на обстеження експрес-тестами на виявлення коронавірусної інфекції, та кому, в першу чергу, тести необхідні.

Станом на 10.00 25 березня 2020 року у Вінницькій області лабораторно підтверджених випадків COVID-19 не зареєстровано.