На Вінниччині збудують потужний завод з переробки горіхів каліфорнійської селекції

oreh

Каліфорнійські саджанці горіха волоського висаджено на території Яришівської та Кремінської сільських рад Могилів-Подільського району. Нові садки зайняли площу у 710 га. Для переробки врожаю горіхів майже поруч буде побудовано виробничий комплекс, продукція якого ще має завойовувати закордонні ринки.

Вінницькі ґрунти чудово підходять для вирощування горіхів. Переважно місцеві мешканці продають їх трейдерам, які різними шляхами експортують сировину за кордон. З 2015 року ТОВ «Український волоський горіх» започаткувало більш амбітний проект.

За словами голови Вінницької ОДА Валерія Коровія, садки понад Дністром – лише початок справи. Надалі компанія планує збудувати завод з переробки горіхів, які потім можна використовувати у кондитерському виробництві. Використовуватись має у шкарлупа. На заводі передбачено її подрібнення. У такому стані «борошно» добавлятимуть у абразивні матеріали, що додаються до фарб для металів.

«Неподалік села Лядова у 2019 році компанія почне будувати першу (з трьох) чергу заводу, на якому після здачі в експлуатацію буде «безвідходне» виробництво. Випуск декількох видів продукції з горіхів має орієнтуватися як на внутрішній, так і зовнішній ринки збуту», — зазначив В. Коровій.

На сьогодні відомо, що компанія має збільшити площу під горіхи до 970 га. «Український волоський горіх» уклав договори з 439 пайщиками п’яти сільських рад. З 2018 року ставка орендної плати підвищена до 12,5% від нормативно грошової оцінки.

Відновлено зрошувальна система, насосні станції, електролінії та трансформаторні підстанції. Лише у період догляду за садками у районі буде створено 60 нових робочих місць. Обсяг вже освоєних інвестицій складає 227 млн грн.

Нагадаємо, наразі площа горіхових садів у Вінницькій області перевищує 2 тис. гектарів. Половина дерев знаходиться в плодоносному віці. В регіоні щороку орієнтовно збирають 6 тис. тонн горіхів, переважно у присадибних господарствах або в лісосмугах, і 2/3 врожаю експортується.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована