На Вінниччині засуджених незаконно тримали в ізоляторі

82c90b84f032e196c836cc94d315e760_preview_w440_h290

За втручання співробітників Вінницької обласної прокуратури, з дисциплінарного ізолятора Могилів-Подільської виправної колонії звільнили двох засуджених. Загалом в установі зафіксували 21 факт незаконно застосованих покарань щодо засуджених. Окрім того, в колонії не реагували на порушення з боку інших в’язнів.

Про це повідомляють в пресслужбі Вінницької обласної прокуратури.

Як йдеться в повідомленні, за результатами проведеної прокуратурою перевірки в державній установі «Могилів-Подільська виправна колонія (№ 114)» фахівці виявили численні випадки безпідставного притягнення засуджених до дисциплінарної відповідальності.

«Зокрема, вивченням матеріалів дисциплінарних проваджень встановлено, що всупереч вимог Кримінально-виконавчого кодексу України адміністрацією установи не проводяться належним чином перевірки причин, обставин і мотивів вчинення засудженими порушень. Як наслідок, через відсутність належно організованих перевірок комісією установи приймаються необґрунтовані рішення про доцільність застосування до засуджених стягнень. Усього виявлено 21 факт незаконно застосованих заходів стягнень до засуджених. Крім того, за втручання прокуратури 2 засуджених звільнено з дисциплінарного ізолятора установи», – повідомляють у відомстві.

Також під час перевірки фахівці виявили випадки, коли співробітники колонії не вживали жодних заходів реагування до засуджених, які не виконували законні вимоги адміністрації колонії та злісно порушували встановлений порядок відбування покарання (обманним шляхом отримують та користуються мобільними телефонами). При цьому висновки розслідувань за фактами вилучення заборонених предметів носять формальний характер без встановлення шляхів їх надходження.

«Вказані порушення стали можливими перш за все через неналежне виконання своїх службових обов’язків працівниками Могилів-Подільської виправної колонії № 114 та незабезпечення належного відомчого контролю за діяльністю цієї установи Центрально-Західним міжрегіональним управлінням з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції. З огляду на викладене, Вінницькою обласною прокуратурою начальнику виправної установи внесено вказівки про невідкладне усунення виявлених порушень та притягнення винних службових осіб до дисциплінарної відповідальності», – підкреслюють в прокуратурі.