На Вінниччині зафіксоване зростання вартості хліба та цукру

press-34-665x425

Вінничан попереджають про те, що до кінця поточного року хліб може подорожчати на 10-15%. Протягом останнього місяця його ціна вже зросла на 1-2 гривні. Окрім хліба, зростає і вартість цукру.

Зі слів експертів стало відомо, що протягом жовтня ціна на хліб у Вінниці й інших населених пунктах області зросла на 1-2 гривні і продовжує зростати. На підвищення ціни вплинула посуха, знецінення гривні і пандемія.

Попри те, що в області намолотили достатньо пшениці, добрий врожай не вирішальний чинник у формуванні ціни на хліб. На ціну вплинув ріст цін на зерно на світових ринках, подорожчання складових хліба. За останніх 10 місяців хліб подорожчав на 7%.

Щодо цукру, то його вартість піднялася на 30%. Однак у Всеукраїнській асоціації пекарів вважають це підняття необґрунтовано високим. Зокрема на Вінниччина займає лідируючі позиції за обсягами виробництва цукру. Прогнозують, що виробництво цукру цьогоріч буде на рівні з минулим роком, або навіть вище. Окрім цього на роботу цукрових заводі вплинула пандемія, знецінення гривні, зростання мінімальної зарплатні.