На Вінниччині за електрику нараховують зайві кіловати

elektro

Мешканці Тростянецького району Вінницької області скаржаться на величезні суми в платіжках за електроенергію. Мовляв, їм доводиться платити більше, ніж вони насправді використовують електрики. Варто зазначити, що така ситуація не лише у Тростянецькому районі, але й в багатьох інших.

– Приходять нам квитанції, де постійно пишуть не такі показники, які у нас насправді, – запевняє мешканець села Гордіївка Іван Тисячний. – Не знаю, нащо нам приписують ті зайві кіловати. Щомісяця «нагоряє» майже та сама сума, а вони постійно записують іншу, трохи більшу. Один раз поїхав в той РЕС, то перерахували. Виправдовувались, що комп’ютер дав збій.

 

Директор структурного підрозділу «Тростянецькі електромережі» ПАТ «Вінобленерго» Андрій Шимко пояснює, що збої техніки, дійсно, трапляються.

– Тоді ми повністю перераховуємо суми, – наголошує він. – Також збої трапляються, коли проводиться планова заміна лічильника. Звісно,орієнтуватися потрібно на фактичні показники. І якщо в платіжці вони завищені, ми все виправляємо. У решті випадків машина автоматично нараховує суму, і бере до уваги дані за попередній місяць. Однак, буває, що люди не хочуть переплачувати 10-20 кіловат, бо до 100 кіловат вони платять 90 копійок за кіловат, а за більше 100 кіловат — по 1,68 гривень. Кажуть, не пишіть нам більше, ми їх зекономимо до кінця місяця. Це якщо показники знімають до 10-15 числа.

Проте, Іван Олексійович стверджує, що у них за місяць постійно виходить менше кіловат, ніж їм приписують. І не розуміє логіки нарахування цих сум.

 

– Щоб не було протиріччя, можна зареєструватись на сайті «Вінобленерго» у персональному кабінеті. І туди записувати показники в кінці місяця, тоді не буде ніяких невідповідностей, – зауважує Андрій Миколайович. – Лише треба пам’ятати,що інспектори все одно перевірятимуть, скільки насправді «нагоріло», і якщо люди не дописуватимуть кіловати, тоді рахунок буде набагато більший.

Ситуацію стосовно неправильних нарахувань відчув на собі голова Вінницької обласної організації Союзу юристів України Олексій Гончар.

– Я платив усе згідно із квитанціями, а потім з’ясувалось, що є переплата у 900 гривень. Мені сказали не платити, поки не «закриється» уся сума, – розповідає він. – Але ж трапляється, що люди не звертають уваги на те, що їм нарахували більшу суму, або платять, щоб ні з ким не сваритись. Напевне, тим у користуються в «Обленерго». Адже навіть при нижчих показниках наступного місяця вони вже отримують вдвічі більшу суму. Буває також, що ніхто не вимагає перерахунку.

За словами Олексія Васильовича, пов’язані переплати також з тим, що в електромережах реколмендують робити проплатии наперед. І тому в платіжках має зазначатись фактична до оплати ціна, а також рекомендована, тобто, не обов’язкова.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована