На Вінниччині з 1 червня не відновлять пасажирські перевезення автобусами і поїздами на міжобласних маршрутах

imgonline-com-ua-resize-ypacdlnusomdvobt

З 1 червня у Вінницькій області не будуть відновлювати пасажирські перевезення поїздами та автобусами на міжобласних маршрутах.

Таке рішення прийняла комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Вінницької ОДА.

«Зважаючи на те, що найближчим часом відбудуться поминальні дні (свято Трійці 7 червня) відкриття залізничного сполучення, а також міжобласних перевезень може призвести до збільшення кількості приїжджих з інших областей і погіршення епідситуації на COVID-19.

Крім того, розширення сполучення з іншими регіонами країни, особливо з тими, у яких захворюваність значно вище ніж на території області, може призвести до збільшення захворюваності на 40-60%, що перевищить рівень захворюваності при якому послабляються карантинні заходи», – йдеться в протоколі.

Також додали, що будуть розглядати можливість відновлення залізничних та автобусних перевезень після свят – з 15 червня, лише у випадку стабільної епідситуації.

Представник асоціації перевізників Вінниччини Олександр Слободянюк повідомив, що перевізники негативно віднеслися до цієї новини. Наголосив, що краще було б, якби дозволили офіційні перевезення з дотриманням санітарних норм, тому що деякі нелегально здійснювали перевезення і під час карантину.

«Це серйозна річ, в нас і так більше випадків захворювання в області, чим у Хмельницькій, Житомирській областях, з якими межуємо. Перевізники цю новину сприйняли негативно. Хоча є постанова від Кабміну, яка дозволяє з 1 червня працювати навіть міжобласним маршрутам навіть при умові, що буде тільки 50% заповнення автобуса.

Це повторюється та ж ситуація, яка була під час карантину – рух людей в містах, між районними центрами, між областями – не був скасований. Були скасовані тільки регулярні організовані офіційні пасажирські перевізники. А «маленькі бусіки» працювали і працюють по сьогоднішній день – це нелегальні перевізники. Вони на території автовокзалу не заїжджають, але зупинялися поруч, відчинялися двері і виходили пасажири без масок, а потім підходили інші. Тому, краще було б, якби дозволили організувати легальним перевізникам їздити. Вони б дотримувалися карантинних умов. Бо виходить так, що «приватники» їздять і лише сміються з нас», – каже Олександр Слободянюк.

5ed3a3483a06d5ed3a34f85c02

 

Нагадаємо, з 1 червня «Укрзалізниця» запустить 42 потяги, 10 з яких – Інтерсіті+ і 32 – далекого сполучення, деякі з них будуть йти через Вінницю. Але чи зупинятимуться вони у Вінниці – невідомо, оскільки офіційно в рішенні від техногенної комісії про це не йдеться.