На Вінниччині вшанували захисників м.Дебальцевого

shana

Сьогодні, 19 лютого, у Вінницькій обласній філармонії ім. М.Леонтовича відбувся вечір пам’яті з вшанування захисників м.Дебальцевого.

Ініціювали захід громадські організації «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів AТО» та «Українська організація інвалідів АТО».

 

Оборона Дебальцевого – це жорстока битва, яка розгорнулася на початку 2015 року, а завершилася 18-19 лютого, коли українськими військами було залишено оточений плацдарм. Це один із найбільш кровопролитних і суперечливих епізодів війни на Сході України. Це неймовірні історії подвигів, факти героїзму й світлі образи загиблих, що житимуть у віках.

За весь час оборони Дебальцівського виступу загинуло 136 та було поранено 331 військовослужбовець ЗСУ. Значними були втрати українських військ в озброєнні. Близько 30% техніки було знищено противником або виведено з ладу силами наших підрозділів.

20 наших земляків загинуло в боях під Дебальцевим.

 

Хвилиною мовчання вшанували присутні пам’ять про них.

«Сьогодні почесну нагороду — медаль «За оборону Дебальцевого» отримують гідні сини України, справжні її патріоти» — відзначив голова спілки учасників бойових дій та волонтерів AТО Aнaтолій Слівінський. В свою чергу голова Української організації інвалідів АТО Сергій Тріскач наголосив, що громадськість мусить пам’ятати про тих, хто згинув і шанувати, пишатися тими, хто й досі стоїть на варті честі та гідності України.

Під оплески і стоячи слухали присутні зворушливе звернення представника Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО у Вінницькій області Олега Дмитрійчука: «Я гордий, що живу саме в цей період часу, що поруч зі мною люди з неймовірною силою духу, такі, з якими не страшно нічого. Ми всі маємо брати з них приклад у любові до рідної землі. Ми маємо зробити все, щоб у нашій пам’яті, фільмах, книгах з нами був кожен з героїв».

Вечір пам’яті супроводжувався врученням пам’ятних відзнак, тематичною концертною програмою та демонстрацією хронічко-документальних кадрів про події Дебальцівського виступу.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована